You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Legend: Legacy of the Dragons Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

• "-Cahal-" has been banned

Occupation: Master of Satire

• Send private message

1,141

Monday, April 30th 2018, 12:42pm

aslında 1600 tanesini verip ormancıdan 20 token almak en kârlısı ama bugabuse.exe olursa bilemem :lol:
It's better to be silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt. What's even better is to weaponize your words to destroy anyone who dares challenge you.

1,142

Tuesday, May 1st 2018, 6:20am

Hesap paylaşımı birden fazla kişinin birden fazla bilgisayarda aynı karakteri kullanmasıdır.

bu ceza 1 - 5 seviyeler için 50 altın
6 - 10 seviyeler arası için 150 altın
11 - 15 seviyeler arası için 300 altın
16 - 20 seviyeler arası için 500 altın dır

bu fiyatlar ödendiği zaman karakter zindandan çıkabilir.

1,143

Friday, May 4th 2018, 11:56am

euro 5 lira olmuşken insanın oyuna para yatırası gelmiyor. bu server en az parayı türklerden kazanıyordur. bir ara foruma admin tarafından bi başlık açılmıştı türk serverı açılması konusunda ne diyorsunuz diye. sonra başlık silindi her şey unutuldu.

bence bizim ağır abiler bu konuyu tekrar gündeme getirsinler. kaçak türk serverı yerine resmi türk serverında oynayalım. burda devam ettiğimiz sürece oyunun sahipleri bile, bizi para kazandırmayan-istenmeyen müşteriler olarak görecekler ve görüyorlar...

hem türk serverında herkes para yükleyebilir. dövüş alanlarında inter-server bize kapalı olabilir önemli değil. türk oyuncuların sayısı artacağı için kendi serverımız bize yeterli olur.

çözülebilecek sorunlar niye çözülmüyor?

bu konuyu halledebilecek aklıma gelen isimler, kwelia, cahal vs vs...

1,144

Friday, May 4th 2018, 1:06pm

@-sharpness-

buraya taşınma sebebin zaten masraflar ve yük külfetleri idi. Sen tekrar resmi sunucu açılsın diyorsan o masraflar tekrar çıkacak firmanın başına.

Oyunda oyuncu olması para yatırsın ya da yatırmasın onlara yük sayılmaz. Çünkü senin oyunda olman diğer oyuncunun para yatırması için bir neden. Sen yatırmazsan yatırmayabilirsin. Ama sen gidip ben başka serverda oynayım orda para yatırcam dersen hem normal kazandığını kazanamaz hem oranın masrafı olacağından kendi masrafı artar hem de burdan kazandığı (kur farkından 5 kat ) elde ettiği gider.

tekrardan bahsettiğin bir kısma gelelim ağır abiler. Tr serverını mahveden de onlardı. Hatırlatırım ki TR de de onlar yüzünden oyuncu kalmamıştı. Astığım astık kestiğim kestik kural bana işlemez, ben kurala uyacağıma kural bana uysun diyenler.

yönetim tarafından bir başlık açıldı filan demişsin bilmiyorum onu duymadım ancak tahmin etmiyorum öyle bir şey açıldığına dair.

inter-server bize kapalı olsun diyorsun peki onur kasmayı nasıl planlıyorsun ? şuan girdiğin arenalarda kaç tanesi bu serverdan kaç tanesi diğer serverlardan. Hadi onları geçtim kaç tanesinde 4üde Türk?

1,145

Friday, May 4th 2018, 2:15pm

@-sharpness-

buraya taşınma sebebin zaten masraflar ve yük külfetleri idi. Sen tekrar resmi sunucu açılsın diyorsan o masraflar tekrar çıkacak firmanın başına.

Oyunda oyuncu olması para yatırsın ya da yatırmasın onlara yük sayılmaz. Çünkü senin oyunda olman diğer oyuncunun para yatırması için bir neden. Sen yatırmazsan yatırmayabilirsin. Ama sen gidip ben başka serverda oynayım orda para yatırcam dersen hem normal kazandığını kazanamaz hem oranın masrafı olacağından kendi masrafı artar hem de burdan kazandığı (kur farkından 5 kat ) elde ettiği gider.

tekrardan bahsettiğin bir kısma gelelim ağır abiler. Tr serverını mahveden de onlardı. Hatırlatırım ki TR de de onlar yüzünden oyuncu kalmamıştı. Astığım astık kestiğim kestik kural bana işlemez, ben kurala uyacağıma kural bana uysun diyenler.

yönetim tarafından bir başlık açıldı filan demişsin bilmiyorum onu duymadım ancak tahmin etmiyorum öyle bir şey açıldığına dair.

inter-server bize kapalı olsun diyorsun peki onur kasmayı nasıl planlıyorsun ? şuan girdiğin arenalarda kaç tanesi bu serverdan kaç tanesi diğer serverlardan. Hadi onları geçtim kaç tanesinde 4üde Türk?

tr serverı açıldığı zaman ordan elde edeceği gelir yapacağı masraftan fazla olur ve kâr eder diye düşünüyorum.

kur farkından dolayı tr serverında 5 kat daha az kazanacaklar mantığı doğru değil çünkü,

başta bahsettiğim gibi bu serverda euro 5 tl olduğu için insanın para yatırası gelmiyor. şevk meselesi

örneğin ben burda bir zırh(göğüslük) alacağım ve zırh 100 altın. gidip de 100 altın için 100 pırlantaya 500 lira vermem gerekir. ve ben bunu yapmam. hiç para yatırmam.

ama türk serverı olsaydı 100 altınlık zırh için 100 lira yatırırdım. sadece bu durumda şirket 0 lira yerine 100 lira kazanmış olurdu. ve olay bunla da sınırlı kalmaz. göğüslük alan adam dizliğe geçer. sonra omuzluğa geçer vs vs.

tr serverında harcadığım paraya değdiğini düşünürüm. ve harcama yapmaya devam ederim.

hesaplamadaki tek faktör de bu değil. 1 pırlanta 1 tl olduğu zaman oyuncu sayısı artacaktır. oyuncu sayısı 10 katına yükseldiğinde zaten kur farkının hiç bir önemi kalmıyor.

bu arada başlık açılmıştı net hatırlıyorum. hatta ilk mesajları yabancılar attı nolur tr serverı açın yeter ki gitsinler dediler :)

oyuncu sayısı arttığı için inter-server kapalı olabilir.

her neyse oyun içinde admine mesaj atmıştım. öyle bir düşüncemiz yok dediler. şirketin kendi bileceği iş. elde edebilecekleri kârı öngöremiyorlar. ben de onların para kazanması için yırtınacak değilim. beni alakadar etmiyor artık...

• Send private message

1,146

Friday, May 4th 2018, 2:49pm

euro 5 lira olmuşken insanın oyuna para yatırası gelmiyor. bu server en az parayı türklerden kazanıyordur. bir ara foruma admin tarafından bi başlık açılmıştı türk serverı açılması konusunda ne diyorsunuz diye. sonra başlık silindi her şey unutuldu.

bence bizim ağır abiler bu konuyu tekrar gündeme getirsinler. kaçak türk serverı yerine resmi türk serverında oynayalım. burda devam ettiğimiz sürece oyunun sahipleri bile, bizi para kazandırmayan-istenmeyen müşteriler olarak görecekler ve görüyorlar...

hem türk serverında herkes para yükleyebilir. dövüş alanlarında inter-server bize kapalı olabilir önemli değil. türk oyuncuların sayısı artacağı için kendi serverımız bize yeterli olur.

Şimdi her şeyden önce beni de bir değişiklik yaratabilecek olan kişilerden gördüğün için teşekkür ederim, ayrıca söylediklerinde katıldığım yerler de var, ancak şunlar da gerçekler:

Öncelikle her şey unutulmadı. Türk oyuncuların çoğunluğu yine Türklüğünü konuşturup (sen Türklere laf mı ediyon seni döverim kahal asimile olmuşun sen püü kahal bitmiş yazıklar olsun) "biz istemezük" dedi. Onun yerine Türkçe dili eklensin dedi. Bizim kanımızda var, değişikliği hiçbir zaman istemeyiz, hep korkarak yaklaşırız, eski köye yeni âdet diye deyimimiz var, bu bir gerçek.

Öyle gören kimse yok, oyun yönetimine göre ayda 100 dolar yatıran ABD'li ne ise sen de osun (tabi bazılarını da gördük artık ne kadar bayıldıysa oynadığı sunucuyu iki kez değiştirdi, tüm oyunu yönetmeye falan başladı, hatta bazıları var ki kuralları çiğneyerek millete bedava para falan dağıttı).

Herkes para yükler de business öyle mi işliyor? Şu an hiç pır çekmeden oyunu oynarken bu sunucuya bir getirin veya götürün yok, ancak Türk sunucusu açılsa onu işletecek firmanın da masrafları olacak, oyuncuların oyuna yatıracağı para, giderlerden, çalışanların maaşlarından vs. fazlaysa ve şirket kâr edecekse neden olmasın? Tabi bir de oyun yöneticileri ve yöneticilerin temsilcileri yozlaşıp parayı vakum gibi kendine çekmeyecekse.

Çözülebilecek sorunlar çözülmüyor çünkü yozlaşma denen bir şey var, kimse istemiyor yine muhafızlar rüşvet karşılığı milletin cezasını kaldırsın, yaptıklarını görmezden gelsin... TR'de ne olduğunu şimdi konuşmaya başlarsak işin içinden çıkamayız, muhafızların multi karakterlerini mentor, nişancı vs. yapmasından tut da aldıkları rüşvetlere kadar... Burada bile kurallar %100 sertlikle uygulanmıyor ancak şu an bot kullanmadan tut powerlevelling'e kadar nedense en çok zindana girenler bizim vatandaşlar.

Sana katıldığım yerlere gelirsek:

Evet, şayet TR açılırsa yine bir sürü oyuncu oynar çünkü oyuna başlayıp sonradan bırakan birden fazla tanıdığım var, eminim senin de vardır.
Oyunu oynayıp buraya geçtikten sonra bırakanlar da var, sayıları azımsanamayacak kadar çok.

TR açılsa sen 100₺ yatırırsın ancak şirkete gidecek olan para yine 20€ olacak, çok bir şey değişmeyecek. Türk lirasının değeri düşük ve gittikçe düşüyor, bunun sorumlusu oyun yönetimi değil ki, 7 sene önce de pır 1€ idi, şu an da 1€.

Gereksiz şekilde uzattım, ama şunu da unutma derim, bir oyuncunun adminle birlikte fotoğrafı çıkarsa o admin hakkında ne düşünürsün? Oyuna yeni bir madalya geldiğinde o aynı oyuncunun bir saat içerisinde kırmızı madalya aldığını düşün. Admine veya o oyuncuya hiç saygın kalır mı? Yozlaşmış birileri tarafından oyunun yönetilmesini ister misin? Yine bir tür oligarşi sunucusu mu olsun?
It's better to be silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt. What's even better is to weaponize your words to destroy anyone who dares challenge you.

1,147

Friday, May 4th 2018, 3:05pm

Şimdi her şeyden önce beni de bir değişiklik yaratabilecek olan kişilerden gördüğün için teşekkür ederim, ayrıca söylediklerinde katıldığım yerler de var, ancak şunlar da gerçekler:

Öncelikle her şey unutulmadı. Türk oyuncuların çoğunluğu yine Türklüğünü konuşturup (sen Türklere laf mı ediyon seni döverim kahal asimile olmuşun sen püü kahal bitmiş yazıklar olsun) "biz istemezük" dedi. Onun yerine Türkçe dili eklensin dedi. Bizim kanımızda var, değişikliği hiçbir zaman istemeyiz, hep korkarak yaklaşırız, eski köye yeni âdet diye deyimimiz var, bu bir gerçek.

Öyle gören kimse yok, oyun yönetimine göre ayda 100 dolar yatıran ABD'li ne ise sen de osun (tabi bazılarını da gördük artık ne kadar bayıldıysa oynadığı sunucuyu iki kez değiştirdi, tüm oyunu yönetmeye falan başladı, hatta bazıları var ki kuralları çiğneyerek millete bedava para falan dağıttı).

Herkes para yükler de business öyle mi işliyor? Şu an hiç pır çekmeden oyunu oynarken bu sunucuya bir getirin veya götürün yok, ancak Türk sunucusu açılsa onu işletecek firmanın da masrafları olacak, oyuncuların oyuna yatıracağı para, giderlerden, çalışanların maaşlarından vs. fazlaysa ve şirket kâr edecekse neden olmasın? Tabi bir de oyun yöneticileri ve yöneticilerin temsilcileri yozlaşıp parayı vakum gibi kendine çekmeyecekse.

Çözülebilecek sorunlar çözülmüyor çünkü yozlaşma denen bir şey var, kimse istemiyor yine muhafızlar rüşvet karşılığı milletin cezasını kaldırsın, yaptıklarını görmezden gelsin... TR'de ne olduğunu şimdi konuşmaya başlarsak işin içinden çıkamayız, muhafızların multi karakterlerini mentor, nişancı vs. yapmasından tut da aldıkları rüşvetlere kadar... Burada bile kurallar %100 sertlikle uygulanmıyor ancak şu an bot kullanmadan tut powerlevelling'e kadar nedense en çok zindana girenler bizim vatandaşlar.

Sana katıldığım yerlere gelirsek:

Evet, şayet TR açılırsa yine bir sürü oyuncu oynar çünkü oyuna başlayıp sonradan bırakan birden fazla tanıdığım var, eminim senin de vardır.
Oyunu oynayıp buraya geçtikten sonra bırakanlar da var, sayıları azımsanamayacak kadar çok.

TR açılsa sen 100₺ yatırırsın ancak şirkete gidecek olan para yine 20€ olacak, çok bir şey değişmeyecek. Türk lirasının değeri düşük ve gittikçe düşüyor, bunun sorumlusu oyun yönetimi değil ki, 7 sene önce de pır 1€ idi, şu an da 1€.

Gereksiz şekilde uzattım, ama şunu da unutma derim, bir oyuncunun adminle birlikte fotoğrafı çıkarsa o admin hakkında ne düşünürsün? Oyuna yeni bir madalya geldiğinde o aynı oyuncunun bir saat içerisinde kırmızı madalya aldığını düşün. Admine veya o oyuncuya hiç saygın kalır mı? Yozlaşmış birileri tarafından oyunun yönetilmesini ister misin? Yine bir tür oligarşi sunucusu mu olsun?

türk serverında çok fazla entrika döndüğünü duymuştum görünüşe göre sadece dedikodu değil gerçekmiş.

tr serverını çok fazla yolsuzluk olacağı düşüncesiyle mi açmıyorlar bilmiyorum. sebeplerden biri buysa ona göre de önlemler alabilirler. şu an oynadığımız serverda her şey güvenli görünüyor. aynı güvenlik tr serverında da sağlanabilir. güvenilir bir adet türk admin/yönetici çıkarılamıyorsa artık diyecek bir şey yok. o zaman haklılar

1,148

Friday, May 4th 2018, 3:54pm

Pırlanta

Bence oyunun bu kadar Türk oyuncusu varken biraz pırlanta konusunda tolerans gösterilmeli. Mesela Türk Lirası cinsinden 1 pırlanta 2 tl olsa bile yine mutlu eder oyuncuları diye düşünüyorum.

Böyle bir şey gelecegini pek sanmam ama farzedelim oldu yabancılar bu sefer euro ya da dolar bunları gidip Türk lirasına cevirip oyundan böyle pırlanta alabilirler daha karlı olur onlar içinde.

Ancak yönetim bununda önüne geçebilir. Herkesin oyuna girdiği konumu yönetim görebiliyor diye biliyorum yanlışsa düzeltirsiniz. Eğer öyle ise örnek üzerinden gidelim; Mesela Fransa dan oynayan bir oyuncu sadece Fransanın para birimine göre oyundan pırlanta alabilsin o da euro sanırsam yani pırlanta almak için euro yatırabilecek. Eğer yönetim Türklere değer verıyorsa bu konuda anlayış göstermelidir ki simdikinden daha fazla kârları olur Türkler üzerinden.

Bu sadece 10 dakika içinde düşündüğüm bir şey. Bu ve bunun gibi çözümler elbet bulunur istedikten sonra.

1,149

Friday, May 4th 2018, 4:24pm

@_girl01_

zaten bunla ilgili ilk tolerans verildi. TR den buraya pırlanta borcu ve pırlanta cezası olanlar (tekrardan diyorum TR den buraya taşınırken) olanlarda indirim yapıldı cezalarında.

ancak sonrası için yapılacak bir şey yok. Bu oyunda böyle kural böyle. TL ve € dışında para birimi olan ülkelerden de oyuncular var oyunda ama onlar da yine € üzerinden alışveriş yapıyorlar. Buna basit bir örnek vermek istenirse ruslar mevcut. Rusların para değeri tl den de düşük.

Kimse sana illa pırlanta al demiyor. Pırlanta alanlar var zaten. Sen oyun paranı kas pırlanta sertifikası al onla işini gör. Para yatırıp pırlanta sertifikası alan da öyle işini görsün herkes mutlu olsun :)

Dip not: dediğin olay başka bir oyunda var. Herkes ortak oynu oynuyor ama paralı kısma gelince kendi para birimini kullanıyorlar. örnek isim verebilirim ancak dediğim gibi yapı olarak bu oyunun mentalitesi rus temelli diğerleri ise genelde amerikan. Bunlar da göz önünde bulundurulmalı.

1,150

Friday, May 4th 2018, 6:23pm

Ben pırlanta kullanmiyorum zaten ancak şikayet eden çok kişi var malum :)

Söylediklerin doğru evet ancak Yabancılarla eşit şartlarda olmamız için böyle yeniliklerler şart ama. Sadece Turkler için demiyorum söylediğin gibi Ruslar da zor durumdadır bu konuda ya da herhangi bir ülke. Açıkçası pek umrumda değil bu konu fikrimi sundum sadece.

• Send private message

1,151

Friday, May 4th 2018, 6:33pm

Yönetim neden Türklere önem versin? Business öyle işlemiyor ki. Belirli bir demografiğe göre ayrıcalıklar yapacaksa şu an oyunda en az 10 farklı para türü olması lazım. Avustralya, ABD, Yeni Zelanda, bunların kendilerine ait doları var, İngilizler pound olarak ödeyecek, Avrupalılar euro, Ruslar ruble, Filipinliler ve Arjantinliler de kendilerine ait pesolarla ödeyecek, tüm bu parayı aldıktan sonra bir de bunun tekrar şirketin kullanacağı türe çevrilmesi var. Tüm bunlarla bir şirket uğraşır mı? Çok fazla zaman ve para kaybı, hâlbuki şirket asgari süre ve eforla azami para kazanmayı amaçlar.

1,152

Saturday, May 5th 2018, 12:00am

23:47 You have bought the following items from the shop: Minor Curse of Silence 1 pcs. Thank you for your custom!

23:51 You have placed the Curse of Silence on _Hunterskull_ [12] for 15min.
23:51 _Hunterskull_ [12] has placed the Curse of Silence on you for 15min.

kendi kendinizi susturabiliyormuşsunuz olur da merak eden varsa diye yazmış olayım :lol:

1,153

Monday, May 7th 2018, 3:35pm

Haftalık Bilgi Yarışması Sonucu ( 29-04-2018/04-05-2018)

Değerlendirme komisyonunun kararına göre oyuncumuz -Cahal- bu haftanın galibi olarak belirlenmiştir. Kendisini tebrik ederiz , kazanmış olduğu promosyon kodu ödülü oyun içi posta yolu ile kendisine en kısa sürede verilecektir.

Yeni soru ve daha çok ödül için takipte kalın,

Sevgiyle!
Terazinin eksilen kefesi.

1,154

Monday, May 7th 2018, 5:13pm

Haftalık Bilgi Yarışması (06-05-2018/11-05-2018)

Dövüş ve Savaşlarda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

• En iyi cevapları veren 10 katılımcının birine rastgele ödül içeren promosyon kodu verilecektir.
  • En detaylı ve özgün cevaplar en yüksek kazanma şansına sahiptir.
  • Alıntı, dalga geçen, spam veya uygunsuz bir dille yazılan cevaplar kabul edilmeyecektir!
  • Başka bir oyuncuyu rencide edecek içerikli yazılar göndermek yasaktır!
  • Cevaplar Türkçe olmalı.
  • Kazanan oyuncu insan ve magmarların beraber olduğu bir tarafsız bir jüri seçecektir.
  • Kazanan oyuncunun promosyon kodları oyun içinden özel mesaj&posta yoluyla veya forum üzerinden gönderilecektir.
  • Cuma 23.59'a kadar olan cevaplar kabul edilecektir. Cumartesi günü değerlendirmeler yapılacak, Pazar günü ödüller dağıtılıp yeni soru paylaşılacaktır.
  • Cevaplarınızı bu gönderinin altına yorum olarak yazınız.

Herkese iyi oyunlar ve başarılar dileriz!:drink:
Terazinin eksilen kefesi.

• Send private message

1,155

Thursday, May 10th 2018, 3:28pm

Birden fazla farklı kural var bu konuda. Tabi dövüşlerin yanında bir de Dövüş Alanı kuralları var.

Multi karakterler kuralı:

Bir dövüşte veya dövüş alanında bir kişiye ait iki karakter bulunamaz, bunu yapan kişiler oyun kuralları 1.b. maddesi gereğince cezalandırılırlar.

Diğer Dövüş ve Dövüş Alanı kuralları:

-Danışıklı dövüş yapmak kesinlikle yasaktır. Bir kişi, bir başkasıyla dövüşü kimin kazanacağı konusunda anlaşmaya varıp buna göre dövüşemez, bunu yapan oyuncular oyun kuralları 4.a. maddesi gereğince cezalandırılırlar.
-Aynı şekilde dövüş alanlarının da danışıklı olarak yapılması yasaktır. Bunu yapan oyuncular madde 4.b. gereğince cezalandırılırlar. Ancak madde 4.b. bununla sınırlı değildir, kendi alt kategorileri vardır. Onları incelemek gerekirse:

-Rakip takım/oyuncu ile dövüş ceplerine ne koyulup koyulmayacağı,
-Hangi efektlerin kullanılıp kullanılmayacağı,
-Binek ve morokların kullanımı,
-Görev tamamlama (örneğin imonyan, arena zaferi gibi tallaar'ın kahramanlıkları görevleri) ve kaynak toplama (yeşil, mavi ve kırmızı kristal vb.)

gibi konularda anlaşmak kesinlikle yasaktır. Bu tür hareketlerde bulunan oyuncular oyun kuralları 4.b. maddesinin sırasıyla alt maddeleri gereğince cezalandırılırlar.

OKO (Oyuncuya Karşı Oyuncu/ PvP) etkinliklerinde (şayet haberlerde bu eylemin yasak olduğu belirtilmiş ise) çıplak bir şekilde yer almak da yasaktır, bu davranışta bulunan oyuncular oyun kuralları 4.c. maddesi gereğince cezalandırılırlar.

Dövüş Alanında asgari giyiniklik sınırında olmamak da yasaktır. Bu kural akla gelebilecek hemen hemen her dövüş alanında (Kristal Mağarası, Mabet, Arena, Mağara Turnuvası, Kaos Kapıları, Tallaar, Antik Plato, Tüm Eşitler Dövüş Alanları, Kaotik, Hand of the Abyss/Sky) geçerlidir.

3-4 Seviye oyuncular en az 3 parça zırh giymek zorundadır. Eşyaların belirli bir renkte olma zorunluluğu yok.
5-6 Seviye oyuncular en az 4 parça zırh giymek zorundadır, bunlardan birisi yeşil olmak zorundadır.
7-8 Seviye oyuncular en az 4 parça zırh giymek zorundadır, bunlardan en fazla bir tanesi gri olabilir.
9-10 seviye oyuncular en az 5 parça zırh giymek zorundadır, bunlardan en fazla bir tanesi gri olabilir.
11-12 seviye oyuncular en az 5 parça zırh giymek zorundadır, gri eşya kesinlikle yasaktır, en düşük yeşil giyilebilir.
13-15 seviye oyuncular en az 6 parça zırh giymek zorundadır, gri eşya kesinlikle yasaktır, en düşük yeşil giyilebilir.

Bu kısıtlamaları görmezden gelip kendi istediği gibi hareket eden oyuncular oyun kuralları 4.d. maddesine göre cezalandırılırlar.

Son olaraksa Onur Hırsızlığı var. Dövüş Alanına girip dövüş alanında varlık göstermemek de yasaktır. Şayet bir oyuncu dövüş alanına girip dövüşlerde yer almıyor, kaynak toplamıyor, kısaca hiçbir şekilde dövüş alanında işlev göstermiyorsa o oyuncu onur hırsızlığı yapmış olur ve oyun kuralları 4.e. maddesi gereğince cezalandırılır.

1,156

Saturday, May 12th 2018, 9:57pm

ekarteciyim. yüzükleri intituon ağırlıklı cellat yüzükleri almıştım. talentleri de intituon seçtim. arada bir kritik vurma şansım artsın diye. pek etkisi olmadı. aksine intiuton'ı azalttıkça daha çok kritik vuruyorum. bunun mantığını açıklayabilecek olan var mı :))

ekarteciyim diye full agility yüklenirsem de ekarte sayım azalıyor galiba... bunun mantığını kavrayabilen var mı?

en çok ekarte ve azami kritik vurma şansımı nasıl bir kombinle sağlayacağım...

1,157

Sunday, May 13th 2018, 1:26pm

Haftalık Bilgi Yarışması Sonucu (06-05-2018/11-05-2018)

Değerlendirme komisyonunun kararına göre oyuncumuz -Cahal- bu haftanın galibi olarak belirlenmiştir. Kendisini tebrik ederiz , kazanmış olduğu promosyon kodu ödülü oyun içi posta yolu ile kendisine en kısa sürede verilecektir.

Yeni soru ve daha çok ödül için takipte kalın,

Sevgiyle!

1,158

Thursday, May 17th 2018, 11:46am

ekarteciyim. yüzükleri intituon ağırlıklı cellat yüzükleri almıştım. talentleri de intituon seçtim. arada bir kritik vurma şansım artsın diye. pek etkisi olmadı. aksine intiuton'ı azalttıkça daha çok kritik vuruyorum. bunun mantığını açıklayabilecek olan var mı )

ekarteciyim diye full agility yüklenirsem de ekarte sayım azalıyor galiba... bunun mantığını kavrayabilen var mı?

en çok ekarte ve azami kritik vurma şansımı nasıl bir kombinle sağlayacağım...

kritik vuruşunu kan iksiriyle dengeleyebilirsin mor kan ikisirini exchangeden ucuza alırsın birde yüzüklerle hepsi mavi olsa 40 sezgi falan gelir tahminimce çok fark etmez yüzüklerle 11.seviyeden sonra yüzüklerin etkisi fark ediliyor en iyisi kan ikisiriyle dengelemek ekarteler için bence birde şans faktörü var tabi bende full efekt olunca 40-50 will oluyorum fakat bazen üst üste 4-5 vuruş kritik vurmuyor ki kendi air spellden gelen ve willden gelen kritik var

1,159

Wednesday, May 23rd 2018, 5:42pm

Sheara'nın Meydan Okumaları

Olayda totalde 39 farklı meydan okuma bulunmakta ve en sondaki ödül sandığını alabilmek için bunlardan en az 36 tanesini tamamlamamız gerekiyor. Bütün meydan okumaların hepsini tamamlamak mümkün değil maalesef, Make Haste Challenge adlı meydan okuma sadece 10 level ve aşağısı için mümkün, What If Challenge adlı olan ise 11 ve üzerisi için mümkün. Bu durumda her iki meydan okumayıda tamamlayabilmek için 10. seviye ve aşağı birisi düşük olanı tamamlayıp 11. seviyeye geçerse diğerini de tamamlabiliyor, yani ancak bu şekilde bütün meydan okumaları tamamlamak mümkün. Meydan okumaları tamamlayınca gelen gelişmeler puan vermiyor sadece hangilerini tamamladığımızı görebilmek açısından yararlı.

(Meydan okumaları kabul etmek için Sheara ile konuşmanıza gerek yok, meydan okuma gerekliliklerini hallettikten sonra otomatik olarak tamamlanmış olarak sayılacaktır.)

Bütün meydan okumaları Character -> Achievements -> Sheara's Challenges yolunu takip ederek görebilirsiniz, ayrıca "not recieved" kısmına basarak hangilerini tamamlamadığınızı da kontrol edebilirsiniz.

Olayın haberlerdeki linki: http://warofdragons.com/info/news/?show=news&id=2714

Especially Evil Eye Challenge
Kasap Krets'i, Rainbow Power veya Vertsida's Fury efekti üzerinizdeyken öldürüp Kasapın gözünü düşürmeniz gerekiyor.

Gold Coin Challenge
Bir olağanüstü veya normal bir yaratık öldürerek Commemorative Coins koleksiyonundaki altın sikkelerden herhangi birini elde etmeniz gerekiyor.

Roast and Salt Challenge
Lempocenius, Crompus, Gasconti, Miagna, Lazofar ve Maskabar adlı tohumlardan birer tane Sheara'ya aynı anda götürmeniz gerekiyor. Bu tohumları citalden alınan Otherworld Vision Potion üzerinizdeyken meslek yaparak, çarşıdaki Sack of Otherworld Seeds torbasını alarak veya diğer oyunculardan bizzat satın alarak tamamlayabilirsiniz.

God’s Blessing Challenge
Sunaklardan herhangi birine kaynak vererek size verdiği muskayı elde etmeniz lazım. Bu onurumuzu artırmak için verdiğimiz kaynaklardan bahsediyorum. Ayrıca kart destesi kullanarak bu gelişmeyi alamıyoruz.

Useful Things Challenge
Yıkım tomarı kullanarak mor bir eşya parçalayıp, herhangi boyut bir mor kristal bulmamız gerek. En ucuz yöntem olarak 1000 trophy onuruyla 36 altına alınan 3 level hasırı veya 900 madalya puanı ile alınan 4 level omuzluğu yıkmanızı söyleyebilirim.

Unusual Trophy Challenge
Yeşil, mavi veya mor bir bodur taşı açarken size saldıran Minotaur'u öldürüp bir Minotaur Kafası elde etmeniz lazım. Bu kafatayı düşürme şansı oldukça düşük o yüzden defalarca denemeniz gerekebilir. Kırmızı bodur taşları minotaur kafası vermez.

Head Collector Challenge
Bu meydan okumada bazı olaylar sırasında bazı yaratıkları öldürmemiz gerekiyor, birer tane yeterli, kafa karışıklığını önlemek için aşağıda alt alta yazarak sıralıyorum.
- Orc Hero Skeleton ("Restless Bones" olayı sırasında Village of Zviglod/Freedom Steppe bögelerinde.)
- Minotaur Devastator ("Minotaurs Revenge" olayı sırasında Mentaliya Settlement/Glade of Oblivion bölgelerinde.)
- Necrocultist ("Bone Horrors" olayı sırasında Tomb of Kings/Graves of the Poor bölgelerinde.)
- Flaundin Mage ("Shadow of the Past" olayı sırasında Underwater Jail bölgesinde.)
- Burrowing Kretch ("Holes in Shadow Country" olayı sırasında Clan Burial Grounds/Royal Tomb bölgelerinde.)
- Battle Fury Spirit ("Fury of the Fallen" olayı sırasında Settlement of Faytir/Baurvill Hamlet bölgelerinde.)
- Pirate Iguaron ("Green Pirates" olayı sırasında Sailing Ship Dark Khavr/Black Gaar bölgelerinde)
- Adult Gelanf ("Young Gelanf" olayı sırasında Blue Abyss/Gloomy Depths bölgelerinde.)

All for Victory Challenge
Temple (Mabet) veya Arena savaş alanındayken, Rainbow Power veya Vertsida's Fury'nin etkisi altında bir Energy Sphere elde etmeniz lazım.

Shiny and Pretty Challenge
Kristalin Mağarasında veya Mabet savaş alanında 5 kez Kristal Kömür 'ü elde etmeniz gerekiyor. Mağarada kömür elde etme şansına sahip olmak için kristalleri vagonlara bırakmanız, tapınakta ise 3 farklı renkteki kristal ortadaki anıta vererek Enerji Küresi yapmanız gerekir.

Way to Wealth Challenge
Değerli sandıkları açarak Altın At Nalı elde etmeniz gerekiyor.

Three in One Hit Challenge
Aynı anda Sickly Hex, Swamp Hex ve Gehenna Hex efektleri üzerinizdeyken Barrow of Sadness bölgesindeki büyücü Arnabagtan Exorcism Scroll satın alıp bu zedeleri kaldırmanız gerekiyor.

Return of the Mummy Challenge
Vücutunuz 6 farklı bölgesinde travma varken, Sheara ile konuşup meydan okumayı tamamlamanız gerekiyor. Ayrıca konuşmadan hemen sonra Sheara bütün travmalarınızı iyileştiriyor.

Master of Disguise Challenge
Minotaur dönüşümünün etkisi altındayken bir Minotaur'u (yeşil, mavi veya mor bodur taşlarından çıkan) öldürmeniz gerekiyor. Eğer Minotaur dönüşüm iksiriniz yoksa, Elt küpüne Minotaur kafası ve Kroffdor dönüşüm iksiri koyarak üretebilirsiniz.

Trophy Hunter Challenge
Trophy avcısı onurunu 100 kez elde etmeniz gerekiyor. Bazı arkadaşlar bu kısmı yanlış anlıyor totalde 100 puan elde etmek değil, 100 kere magmar keserek trophy onuru elde etmekten bahsediyorum.

Tek mesaja sığmadığından devamı aşağıdadır.

This post has been edited 1 times, last edit by "cnR" (May 23rd 2018, 5:55pm)

1,160

Wednesday, May 23rd 2018, 5:52pm

Treasure Hunter Challenge
Gizli bölgelere (harabelere) 100 kere bakmanız gerekiyor, platodaki sur, bataklıktaki kulübe veya sualtındaki gemi gibi yerler yani.

Make Haste Challenge
"Village Patrol" görevini aldıktan 5 dakika içerisinde tamamlamanız gerekiyor.

What If Challenge
Ivumars Treasury instancesinde (halk arasında Troll instance olarakta bilinir) aynı gizli bölgedeki Faceless Guard'ı iki kere kesmeniz gerekiyor.

Everyone Knows Them Challenge
Popülerliğinizi 50 puan artırmanız gerekiyor, mesela bu urchi'nin görevini tamamlayınca gelen torbadan çıkan hediyeler popülerlik verir veya senet olayında satılan hediyeler gibi.

Master Craftsman Challenge
Ripe Gambier, Eldorill Salt ve Spawning Habus adlı kaynaklardan birer tane ve aynı anda Sheara'ya teslim etmeniz gerekiyor. Bu kaynaklar devredilmez olduğundan bütün hepsini elde etmenin tek yolu meslek değiştirmek.

Porcupine Tactic Challenge
Gurraldiy Korr's Grotto adlı instance içerisinde Gurraldiy Korr'u başarıyla öldürdükten sonra, ayrı bir yere ulaşmak için konumda gözüken gemiye tıklıyorsunuz öncelikle. Grupta yalnız olmanız şart bunu unutmayın. Dediğim yere tıkladıktan sonra avlanda gözüken Iguaron'u hasar vermeden öldürmeniz gerekiyor. Bunun için taktiğimiz üstümüzde bir şey olmadan dövüşümek (kemerler hariç). Ceplerimiz 2 cep intikam tozu veya tomarı geri kalan cepler ise Elixir of Breather olacak şekilde ayarlıyoruz. Elixirs of Breather bir hayat iksiri ama aynı zamanda içinde sizdeki turu rakibe veriyor o yüzden otomatik vurmayı bu şekilde engelleyeceğiz, intikam tozu veya tomarlarıylada Iguaron'u kendi kendine kestireceğiz. Yayınızdaki intikam okunu atabilirsiniz ayrıca clan toteminide giymeniz oldukça işe yarıyor. Dövüşe herhangi bir şey çağırırsanız meydan okuma başarısız olur bunuda unutmayın.

Because I Can Challenge
Harzidayı bir çok efekt üzerinizdeyken öldürmeniz gerekiyor. En az kaç efekt lazım bu tam net değil ama 20 efektle gidip bu gelişmeyi alanlar var, 15 de duydum ama riske atmamak için 20 efekt basmanızı tavsiye ederim. Efektlerin pahalı olmasına gerek yok mesela meslek iksirleri, hız iksiri, cellat iksiri hatta wild forestteki büyücünün verdiği dillyweeds bile efekt olarak sayılıyor. Bu şekil düşünerek kafanızda ucuz efektleri çoğaltabilirsiniz.

Invaluable Assistant Challenge
Günlük görevleri tamamlayarak 1000 City Charters elde etmeniz gerekiyor.
(Bkz )

Urchi’s Patron Challenge
Urchi'nin görevlerini 50 kere tamamlamanız gerekiyor. Sadece Urchi'nin torbasını veren görev sayılıyor bu kısma dikkat edin, yani geç kalırsanız telafisi olmaz bu meydan okumanın.

One with Your Own Shadow Challenge
Gölgenizin size verdiği günlük görevi 40 kere tamamlamanız gerekiyor, gölge görevlerinde biliyorsunuz iki aşama var işte size soruyor daha fazlasını yaparsan ödülün büyeyecek diye siz isterseniz görevi uzatabilirsiniz isterseniz ilk aşamada bitirebilirsiniz, iki şekilde de kabul oluyor.

Superbeing Hunter Challenge
50 kere Olağanüstü yaratık öldürerek onların kaynaklarını elde etmeniz gerekiyor. Ice Instance, Ivumars Treasury ve Shiassars canavarlarının sayılmadığını unutmayın ama Wolfers ve Cerberuslar sayılıyor.

Defying Death Challenge
Tallaardaki dövüşlerin 50 tanesinden hayatta kalarak bitirmeniz gerekiyor, kazanmak değil ölmeden dövüşü bitirmek önemli unutmayın.

Tireless Collector Challenge
300 tane koleksiyon tamamlamanız gerekiyor, bu koleksiyon bölümündeki herhangi sekmedeki bütün koleksiyonlar sayılıyor.

No Rest for the Wicked Challenge.

100 kere Activity tamamlamanız gerekiyor. Tamamladığınız aktivitelerin ödülünü almayı unutmayın. Ayrıca, mavi veya daha yüksek premium ile aktiviteleri günde 1 kez sıfırlayabiliyorsunuz böylelikle daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Practicality Challenge
Kaynakları toplarken Liciousberry, Edible Crayfish veya Beef Beetle'yi 25 kez elde etmeniz gerekiyor.

Tek mesaja sığmadığından devamı aşağıdadır.

This post has been edited 1 times, last edit by "cnR" (May 23rd 2018, 5:58pm)