You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Legend: Legacy of the Dragons Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

341

Saturday, September 12th 2015, 8:18pm

Merhaba Arkadaşlar

Bildiğiniz gibi eskiden insan ve magmar tarafında türk muhafız arkadaşlar vardı fakat muhafız takımlarındaki yenilemelerden sonra türk muhafızlar tekrar göreve başlamadılar .ilk olarak magmar tarafında göreve ben başladım , buradaki muhafızlar içinde de Türkçe bilen olmadığı için dikkat edilemeyen ama şimdi daha fazla dikkat edilecek olan bir kuralı size anlatacağım.

Profilinizde belli kuralları çiğnememek kaydı ile şiirler ,şarkı sözleri , dualar olabilir yalnız bunlar asla başka din mensuplarını tartışmaya sevkedecek ya da onları belli bir dine davet edecek ya da incinmelerini sağlayacak nitelikte olmamalıdır , mesela istiklal marşımızdan bir kıta yazabilirsiniz veya savaş tarihine ait bir şiir yazabilirsiniz , kahramanlıklarımıza ait özlü sözler atasözleri yazabilirsiniz örneğin ''bir türk dünyaya bedeldir'' ,''Allah hanlığımızı ve birlikteliğimizi korusun'' , bu tip cümleler kimseyi incitmez ve tartışmaya yol açmaz, basit nazar veya koruma duaları yazabilirsiniz biz insan tarafında onurum tr ve burda ben bunları gerekirse kontrol edip kurallara uyup uymadığına karar vereceğiz , fakat örnek olarak vermek gerekirse belli bir ırka yönelik savaş şiirleri mesela hitler gibi kesinlikle bahsi bile geçmesi yasak olan kişilerden alınma sözler ya da millet veya ülke ismi vererek , ırk ismi vererek yapılan şiir alıntıları yasaktır ,örneğin haçlı ordusuna gönderme yaparak yazılacak birşey insanları tartışmaya sevkedeceği için yasaktır ,argo ve uygunsuz söylemler,erotik söylemler, oyun dışı linklerin(oyunla bağlantısı olmayanlar) vb. oyun dışı şeylerin infonuzda olmaması gerekmektedir.Orta parmağı gösteren işaretler gibi hakaret işaretleri yasaktır Aynı şekilde Motto kısmında da bunlarla ilgili yazılar yazıldığında dikkat edilmesi gerekmektedir.Bu uygulama sadece Türklerde geçerli olmayıp her milletten oyuncu için geçerlidir.Gördüğünüz, şüphelendiğiniz diğer oyuncuları bize bildirebilirsiniz.

Bunları uygulamayanlar için(özellikle birebir uyarıldıktan sonra) zindana çekilip profillerinden bu tarz yazıları temizlemesini/düzeltmesini yapana kadar bekletilecektir.Temizlemediği sürece karakter zindanda kalıcaktır.

Kaynak alınan kural http://legal.my.com/us/games/tou/ deki 5. CODE OF CONDUCT (Davranış Kuralları) maddesine göre uyarlanmıştır.

Oyuna kayıt olurken bu kuralı kabul ettiğinizi ve onayladığınızı belirttiniz.Ayrıca bu kuralların my.com tarafından önceden bildiri yapılmadan değiştirme hakkına sahip olduğunu kabul edip onayladınız.

Kaynak alınan kural http://legal.my.com/us/games/tou/ 10. MISCELLANEOUS (Diğer Kurallar) maddesi 11. Fıkrası'dır.

Magmar Türk Muhafız _Hunterskull_

This post has been edited 2 times, last edit by "Forum Moderator" (Sep 12th 2015, 11:17pm)

342

Saturday, September 12th 2015, 9:22pm

Evet oyun sözleşmesinde bu maddelerin hepsi geçiyor.. ama ''oyundışı herhanbir içeriğin'' yani oyunla alakası yoksa. hiç bir yazamazsınız maddesi nerede geçiyor, veya benim infomda yazılanların bu maddelerin hangisine uymadığını açıklayamadığın halde silmemi istiyorsun. Daha önce, sana yazdığımda türk olmadığını söylemiştin, muhafız olunca türk olasın tuttu. nasıl bir tür saplantılı birisini olduğunu biliyorum.. tr de 18 yaşını doldurup, muhafızlığa basvurabilmek için gün sayıyordun.. buraya geldiğindede isim değiştirip herkese tüğrk olmadığını söyledin.. şimdi muradına erip muhafız olunca.. dilin çözüldü.. madem oldun.. görevini düzgün yap ve profilimde yazanların yukarda yazmış olduğun maddelerin hangisine uymadığını açıkla, yoksa hanlığımda bulunan ben dahil yakşalık 30 kişiye aynı şeyi söylemenin daha öncede varolan bir kuyruk acı ile yapıldığını ve görevini kötüye kullandığını uygun bir dille gerekli yerlere iletiriz.

343

Saturday, September 12th 2015, 10:14pm

merhaba bir şey dikkatimi çekiyor paylaşmak isterim.
biz tr serverında admine rahatlıkla yazabiliyor kendisine danışa biliyorduk. buraya geçince ilk birkaç hafta bu alışkanlığı devam ettiren arkadaşlarımız olmuş olabilir ve lososerg bu durumdan rahatsız olsa bile bunu amaç kısmına bu şekilde yazmaması gerektiğini düşünüyorum. buraya transfer olan birtek bizler değiliz diğer ülkelerde var ve eminim ilk birkaç hafta onlarda yazmıştır. fakat infosunda onlarla ilgili bir ek not düşme ihtiyacı hissetmemiş. hadi yazdı diyelim ama yıl olacak ve hala duruyor.çok ülkeli oyunların server yöneticilerinin çok ama çok dikkat etmelereri gereken bir hususda her ülke oyuncusuna eşit mesafede olmalarıdır.

Name:AdministratorLives in the world of Faeo:1 year(s) 4 month(s) 0 day(s)Motto:I do NOT speak Turkish

344

Saturday, September 12th 2015, 10:29pm

eğerki pozisyonunun tam bilincinde olan bir admin olabilseydi ''only English text will be answered.'' demeyi seçerdi. bu tavrı hiç uygun değil diye düşünüyorum.

345

Saturday, September 12th 2015, 11:17pm

anlaşılan insan tarafında ki Türkler bitti magmarlardakine el atmaya başladılar

346

Sunday, September 13th 2015, 1:16am

eğerki pozisyonunun tam bilincinde olan bir admin olabilseydi ''only English text will be answered.'' demeyi seçerdi. bu tavrı hiç uygun değil diye düşünüyorum.

+
agzına saglık. :cool:

@HunterSkull acıklamandan anladığım kadarıyla senın gorevın muhafızlık degıl muhbırlık yapmak, gorevın o anlasılan.Ben Toplamda 4 yıldır oynuyorum,1 yılda bu lanet olası yerde oynadım amma velakın Bizimkilerde boyle ınfolara denk gelmedım .Neyin peşindesınız uygunsuz gordugun Türklerin ınfoyu mu gammazlayacan ? Once bı kendılerıne baksınlar ne ınfolar ne orta parmaklar var.

Gammazlamak ıstıyorsan benden baslıyabılırsın guzel seyler yazıyor bak.
Hadı kolay gele .

347

Sunday, September 13th 2015, 9:51am

Evet oyun sözleşmesinde bu maddelerin hepsi geçiyor.. ama ''oyundışı herhanbir içeriğin'' yani oyunla alakası yoksa. hiç bir yazamazsınız maddesi nerede geçiyor, veya benim infomda yazılanların bu maddelerin hangisine uymadığını açıklayamadığın halde silmemi istiyorsun. Daha önce, sana yazdığımda türk olmadığını söylemiştin, muhafız olunca türk olasın tuttu. nasıl bir tür saplantılı birisini olduğunu biliyorum.. tr de 18 yaşını doldurup, muhafızlığa basvurabilmek için gün sayıyordun.. buraya geldiğindede isim değiştirip herkese tüğrk olmadığını söyledin.. şimdi muradına erip muhafız olunca.. dilin çözüldü.. madem oldun.. görevini düzgün yap ve profilimde yazanların yukarda yazmış olduğun maddelerin hangisine uymadığını açıkla, yoksa hanlığımda bulunan ben dahil yakşalık 30 kişiye aynı şeyi söylemenin daha öncede varolan bir kuyruk acı ile yapıldığını ve görevini kötüye kullandığını uygun bir dille gerekli yerlere iletiriz.

selam arkadaşlar , öncelikle 9 mm , senin infondaki şiirin kimseyi yaralayan veya tahrik eden bir niteliği yok , bu konularda 1 senedir ben şahsen muhafız arkadaşlarla konuştum kimseyi incitmeyecek , siyasi tartışmaya yer vermeyecek atasözü şiir vs bu konularda infoya birşeyler yazmanın sorun olmayacağı konusunda karara varılmıştı , bu karar yine devam ediyor , yalnız sorun şurdan kaynaklandı son zamanlarda muhafızlara profiller üzerinden çok fazla şikayet geldiği için baş muhafızlar oyun yönetimiyle de konuşup info içerikleri konusundaki kuralların daha sıkı bir şekilde uygulanmasına karar vermişler dün magmar tarafında bazı profillerde belli milletleri aşağılayan yazıların yeni türk muhafız hunterskull a şikayet edilmesi üzerine o da baş muhafızla görüşmüş ve oyun harici hiçbirşey infolarda olmasın yönünde bir konuşma geçmiş bu herkes için geçerli , sanırım burada bir yanlış anlaşılma oldu ve ilk başta ''oyunla ilgili olmayan herşey , şiir , atasözü vs'' silinsin gibi bir açıklama olmuş, sonrasında ben oyuna geldiğimde bu konuda bana da yazdı muhafızlar tekrar bi hunter arkadaşımızın yazdığını gözden geçirin dediler , bu konuda ben uzun zamandır uğraş verdiğim için , kimseyi incitmeyecek atasözlerimizi veya kahramanlık şiirleri vs güzel sözlerin serbest olmasına karar verilmişti, dün bunları belirten bir günceleme yaptım hunterskull muhafızın yazısına, şu an sorun yok , ama dediğim gibi artık ''orta parmak'' işaretini gibi veya bazı benzer işaretlerin bazı sözlerin olmamasını istiyor oyun yönetimi ve muhafızlar , daha sıkı bir info kontrolü olacak dediler , bu konuda bir şikayet oldumu tek bir kişi değil muhafız takımı ortak karar veriyor , tercüme konusunda türklerden yardım alıyorlar ama tek bir kişiye tercüme yaptırmıyorlar , tercüme konusunda yardım aldıkları birçok kişi var , dikkatlice haksızlık olmaması için özen göstererek karar verecelerini söylediler, herkese iyi oyunlar dilerim , ben dün akşam durumu görünce müdahele edip muhafızlarla konuşup yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmaya çalıştım

348

Sunday, September 13th 2015, 5:32pm

selam arkadaşlar , öncelikle 9 mm , senin infondaki şiirin kimseyi yaralayan veya tahrik eden bir niteliği yok , bu konularda 1 senedir ben şahsen muhafız arkadaşlarla konuştum kimseyi incitmeyecek , siyasi tartışmaya yer vermeyecek atasözü şiir vs bu konularda infoya birşeyler yazmanın sorun olmayacağı konusunda karara varılmıştı , bu karar yine devam ediyor , yalnız sorun şurdan kaynaklandı son zamanlarda muhafızlara profiller üzerinden çok fazla şikayet geldiği için baş muhafızlar oyun yönetimiyle de konuşup info içerikleri konusundaki kuralların daha sıkı bir şekilde uygulanmasına karar vermişler dün magmar tarafında bazı profillerde belli milletleri aşağılayan yazıların yeni türk muhafız hunterskull a şikayet edilmesi üzerine o da baş muhafızla görüşmüş ve oyun harici hiçbirşey infolarda olmasın yönünde bir konuşma geçmiş bu herkes için geçerli , sanırım burada bir yanlış anlaşılma oldu ve ilk başta ''oyunla ilgili olmayan herşey , şiir , atasözü vs'' silinsin gibi bir açıklama olmuş, sonrasında ben oyuna geldiğimde bu konuda bana da yazdı muhafızlar tekrar bi hunter arkadaşımızın yazdığını gözden geçirin dediler , bu konuda ben uzun zamandır uğraş verdiğim için , kimseyi incitmeyecek atasözlerimizi veya kahramanlık şiirleri vs güzel sözlerin serbest olmasına karar verilmişti, dün bunları belirten bir günceleme yaptım hunterskull muhafızın yazısına, şu an sorun yok , ama dediğim gibi artık ''orta parmak'' işaretini gibi veya bazı benzer işaretlerin bazı sözlerin olmamasını istiyor oyun yönetimi ve muhafızlar , daha sıkı bir info kontrolü olacak dediler , bu konuda bir şikayet oldumu tek bir kişi değil muhafız takımı ortak karar veriyor , tercüme konusunda türklerden yardım alıyorlar ama tek bir kişiye tercüme yaptırmıyorlar , tercüme konusunda yardım aldıkları birçok kişi var , dikkatlice haksızlık olmaması için özen göstererek karar verecelerini söylediler, herkese iyi oyunlar dilerim , ben dün akşam durumu görünce müdahele edip muhafızlarla konuşup yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırmaya çalıştım
Arkadaş özürdiledi ve sorun halledildi.. teşekkürler

349

Monday, September 14th 2015, 6:51pm

yeni sezonluk olay gelmiş olayın türkçe açıklamasını yapabilecek olan varsa çok iyi olur

350

Monday, September 14th 2015, 9:18pm

yeni sezonluk olay gelmiş olayın türkçe açıklamasını yapabilecek olan varsa çok iyi olur
:hi:

Öncelikle şu linkte de olduğu gibi http://warofdragons.com/info/library/ind…?obj=cat&id=212 Flavviy The Wise ile (Faytir'de bulunuyor) konuşup onun sorusuna doğru cevap verir isen sana 1 adet sertifika veriyor,ardından yine aynı linkte ismi geçen NPC'lerden herhangi biriyle konuşup sorusunu cevaplayabilirsin,doğru cevap=sertifika ancak bunun özelliği ise 5 saatte bir tekrarlanabilir olması

Bir de işin karışık kısmı var; kitap hırsızları..Bu arkadaşlar ne zaman doğacakları belli olmayan (yanılmıyorsam öldürüldükten 2 saat sonra doğuyorlar,doğdukları bölgeler Faytir,Dartrong Meydanı,Ateş Meydanı,Hanlık Mezarlıkları -kısaca Dartrong çevresi- ve Zviglod Köyü) 38 hp'si olan,öldürüldüğünde hediye kitap düşüren kişiler.

Ancak Mentor Lalie ile konuşmam sonucunda -eğer yanlış anlamadıysam- kitap sayfalarını veya "folio" ismiyle geçen kitapları kendimizden en fazla 1 seviye düşük olması şartı ile öldürdüğümüz yaratıklardan veya bu kitap hırsızlarından düşürebiliyoruz

Peki bunlarla ne yapacağız? Kumandan Gidver,Reis Torgor,Bilge Phinko,Cadı Maritsa ve birkaç NPC daha bu sayfaları veya kitapları alıp karşılığında sertifika veriyor

Yanlışlarım olabilir,daha önce bu etkinliğe katılmak gibi bir fırsatım olmamıştı şahsen.Umarım yardımcı olmuşumdur :embarressed:
May the force be equal to mass times acceleration :teacher:

351

Wednesday, September 23rd 2015, 1:36pm

bolellerıne ne ceza verılır merak ettım

13:17 Turkuaz » efsane_kral: var nedır
orka ıle sorurunun merak ettık
3:18 -BuLDoZeR- » Turkuaz: ya banada atı
Turkuaz » efsane_kral: bende para yatırmıyorum ama gıdıp kımseyı susturmuyorum zede atmıyorum sana ne
bana meoyuna para yatırıp zevkini çıkaran insanları sevmiyorum... ben bu oyunda yıllarca emek vereceğim o 1000 tl yatıracak tadını çıkaracak... yok öyle hanlığınla derdim yok sağ alt köşeye bak sadece senin hanlığına atmadım bu lanetleriktup attı bu arkadas .........sonrada benıde susuturdu :P
ya bır bayanı susuturamıyacagını ogrenemedınmı hala
neyse boyle arkadaslara ceza verılıyorsa lutfen verınız...............

efsane_kra.......bu arkadastan sıkayetcıyım

352

Wednesday, September 23rd 2015, 1:58pm

bu terbiyeden tezzik yaratık ağza alınmayacak bi dünya laf ediyo hakaretler ediyo szöde oyuna para yatıranlara susma atıyo kendini tatmin ediyomuş güzel kardeşim yatırıyosa millet oyuna para yatırıyo sanamı yatırıyo parayı ya da bir yakınına mı yatırıyo:))

353

Wednesday, September 23rd 2015, 2:58pm

Bi bilen varsa söylesin oyunu bırakmayı düşünüyorum yakın zamanda itemleri satıp parayı arkadaşıma vermek gibi bi şansım varmı? En azından ona iyiliğim dokunsun istiyorum :D

354

Wednesday, September 23rd 2015, 7:25pm

13:17 Turkuaz » efsane_kral: var nedır
orka ıle sorurunun merak ettık
3:18 -BuLDoZeR- » Turkuaz: ya banada atı
Turkuaz » efsane_kral: bende para yatırmıyorum ama gıdıp kımseyı susturmuyorum zede atmıyorum sana ne
bana meoyuna para yatırıp zevkini çıkaran insanları sevmiyorum... ben bu oyunda yıllarca emek vereceğim o 1000 tl yatıracak tadını çıkaracak... yok öyle hanlığınla derdim yok sağ alt köşeye bak sadece senin hanlığına atmadım bu lanetleriktup attı bu arkadas .........sonrada benıde susuturdu :P
ya bır bayanı susuturamıyacagını ogrenemedınmı hala
neyse boyle arkadaslara ceza verılıyorsa lutfen verınız...............

efsane_kra.......bu arkadastan sıkayetcıyım
Bildiğim kadarıyla söylediklerinden dolayı sadece oyun içerisindeki "complain" fonksiyonu ile şikayet edebiliyorsunuz,o da kontrolden geçtikten sonra mentorların insafına kalıyor ve ona göre konuşma cezası alıyor

Diğer türlü -her ne kadar %100 emin olmasam dahi- kendisinin ismini burada bu şekilde kullandığınız için "Ayıplama"dan ceza alabilirsiniz :no:

355

Thursday, September 24th 2015, 10:16am

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar , umarım bu bayram hem gerçek hayatta hem de oyun içinde daha güzel günlerin başlangıçı olur , birbirimize olan kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar yapalım inşallah

356

Thursday, September 24th 2015, 12:36pm

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar , umarım bu bayram hem gerçek hayatta hem de oyun içinde daha güzel günlerin başlangıçı olur , birbirimize olan kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar yapalım inşallah
+1

Herkese iyi bayramlar :gift:

357

Thursday, September 24th 2015, 10:25pm

Arkadaslar mübarek kurbn bayramınız kutlu olsun siz aileniz ve sevdiklerinizle mutlu sağlıklı nice bayramlar geçirmenizi dilerim

358

Friday, September 25th 2015, 1:45am

Bayramınız kutlu olsun dostlar, hep birlikte nice bayramlara inşallah:)

359

Thursday, October 1st 2015, 4:06pm

ARKADAŞLAR oyunun en eski kurallarından bri olan bir konu hakkında bi uyarıda bulunucam belki bu kuraldan habersiz olan arkadaşlar olabilir hatırlatmakta fayda var , karşıt ırktan oyuncular diğer ırkın tarafına geçtiklerinde istedikleri oyuncuya saldırabiliyorlar fakat oyunun başlangıç noktaları olan insan tarafında ''klesva kasabası '' magmar tarafında da ''chernag kasabası '' buralarda kesinlikle mentor ve muhafızlara dalmayın , buralar oyuna yeni kayıt olan oyuncuların başlangıç noktaları olduğu için burada 1 level oyuncular sürekli sorular soruyorlar , anında cevap vermemiz gerekiyor , bu konuya oyun yönetimi çok önem veriyor , her türlü tanıtm linklerinden reklam linklerinden vs kayıt olan oyuncular buradan oyuna başlıyor eğer ilgilenmezsek sorularına cevap vermezsek oyuna devam etme ihtimalleri azalıyor , bu yüzden bu noktalarda kesinlikle karşı ırkın mentor ve muhafızlarına saldırmayın , teşekkürler

360

Friday, October 2nd 2015, 7:18pm

Clanım açılmıyor

clan başvurusu yaptım başvuru beklemede diyor 3 haftatır açılmadı ne kadar sürer
Ne Mutlu Türküm Diyene