You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Legend: Legacy of the Dragons Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Occupation: Emperor

• Send private message

1,261

Friday, August 9th 2019, 10:59pm

Merak etme, hâl ve hareketlerin bu denli irrite edici şekilde devam ederse çok kısa sürede çok yakından tanışacağımıza emin olabilirsin.
Adreste veriyimmi ?
:)
Verirsen iyi olur, bir gece ansızın gelebilirim.
I am not those men! I am Salahaddin.

1,262

Saturday, August 10th 2019, 12:30pm

Merak etme, hâl ve hareketlerin bu denli irrite edici şekilde devam ederse çok kısa sürede çok yakından tanışacağımıza emin olabilirsin.
Adreste veriyimmi ?
Beyaz sarayın ücra köşelerindeyim serpagonlarda dostlarımdır her zaman beklerim :sarcastic: :sarcastic:

• Send private message

1,263

Saturday, August 10th 2019, 2:01pm

Adreste veriyimmi ?
Beyaz sarayın ücra köşelerindeyim serpagonlarda dostlarımdır her zaman beklerim :sarcastic: :sarcastic:
Davete iştirak etmek boynumuzun borcudur.

1,264

Wednesday, August 14th 2019, 4:38pm

neden magmarlarda türk görevli yok,oksuzmuyuz yetımmıyız :sarcastic:
Aşırı darlandım, o yüzden kendini beğenmiş arkadaşlara patlama gönderisi olacak, yaklaşmayın, tehlikelidir:

Oyuncular şımarık olursa yetim kalırız tabii, benden önce mentor da oldu muhafız da, ben de vaktiyle hem mentorluk yaptım hem muhafızlık. Adam gelmiş sanki buranın ağasıymış gibi hizmet bekliyor, bir de vakti önemli beyefendinin bir mesaj yazdıktan 5 saniye sonra "??" diye mesaj atıyor. Şimdi bak, sığır olabilirsin, tamam anlarım ama sığır olduğunu herkese göstermek zorunda değilsin güzel kardeşim benim. Zira mentorun görevi soruyu cevaplamak, muhafızın görevi oyunda asayişi sağlamak. Ama olur mu bizim Mahmut Best Beyefendi oyuna 5 lira para yatırdı ve 1 adet pırlanta aldı diye burada kral muamelesi görecek, herkes onun ayaklarına kapanacak.

Bu tür kafa yapısına sahip olan, daha bıyığı doğru dürüst terlememiş tiplere söylüyorum:

Kral muamelesi mi istiyorsun? Ver lan parayı, ver lan. Madem çok para yatırıyorsun, madem aşırı zenginsin, madem paranla hava atıyorsun (o para senin de değil de işte tüm gün canını dişine takan ananın babanın parasını yiyorsun ama hadi kıyak geçeyim senin olsun) ver parayı, biz de ona göre muamele yapalım. Ha "sana yedirmem" mi diyorsun? Yürü 10.000 lira LÖSEV'e veya bu tür kuruluşlara bağışla, getir bana göster "al kardeşim bu bana kesilen bağış dekontu" diye, ben de bir ay, hatta bir yıl boyunca krallar gibi muamele edeyim.

Yemin ediyorum şu oyunda sabır gösterdikçe, yardımcı oldukça böyle tepene çıkan çok kişi var, sonra niye Türk mentor/muhafız yok. Acaba niye? Önce herkes dırdır etsin "ühühü mentör yök mühefiz yök ühühühü" diye, sonra mentor/muhafız gelince canından bezdirsinler, iş "bilmiyosan niye yapıyosun ühühühü" diye zırlamaya varsın, adam işi bırakınca da "yaaağğuv ırgcılar yağuv mendor mohafız yoh yağuv yeğenim lisad yoğ iken akıllı telefon yoğdu ülkede her şeyi o getirdi yiyor ama çalışıyor niye türk mentür mühefüz yoğ yağuv oyunu bırağıyom oynanmaz burada ben kürt sunucusu varmış ona geççem" diye zırlasınlar.

Nolur en kısa sürede azalarak yok olun.

Vesselam.
Fazla pintipanda izliyorsun şekerim, sakin ol. Düşüncelerine (Yazdıklarının yarısı sana ait olmayan sözler olsa dahi.) katılmıyorum. Mentörler yahut muhafızlar bizlerin oyun deneyimini iyileştirmek için o konuma ''Kendi başvuruları'' hasebiyle geldiler ve işlerini bizi memnun edecek şekilde yapmalılar. Türk ve insan ırkındaki bir mentorla yahut muhafızla uzun zamandır ilişki içerisinde olmadığım için bizdeki güncel duruma vâkıf değilim lakin magmar ırkından bir arkadaşımız son derece haklı bir serzenişte bulunmuş. Tavrınızı ve iletinizi son derece ''Atarlı'' buldum. Komik. Sonradan başka bir oyuncuya karşı tehditvari konuşmaların ise komik değil, gülünç.

Umarım magmar tarafında da yabancı dile hakim olmayan oyunculara yeterli ve gerekli desteği sağlayabilecek kişiler çıkar.

• Send private message

1,265

Wednesday, August 14th 2019, 10:41pm

Aşırı darlandım, o yüzden kendini beğenmiş arkadaşlara patlama gönderisi olacak, yaklaşmayın, tehlikelidir:

Oyuncular şımarık olursa yetim kalırız tabii, benden önce mentor da oldu muhafız da, ben de vaktiyle hem mentorluk yaptım hem muhafızlık. Adam gelmiş sanki buranın ağasıymış gibi hizmet bekliyor, bir de vakti önemli beyefendinin bir mesaj yazdıktan 5 saniye sonra "??" diye mesaj atıyor. Şimdi bak, sığır olabilirsin, tamam anlarım ama sığır olduğunu herkese göstermek zorunda değilsin güzel kardeşim benim. Zira mentorun görevi soruyu cevaplamak, muhafızın görevi oyunda asayişi sağlamak. Ama olur mu bizim Mahmut Best Beyefendi oyuna 5 lira para yatırdı ve 1 adet pırlanta aldı diye burada kral muamelesi görecek, herkes onun ayaklarına kapanacak.

Bu tür kafa yapısına sahip olan, daha bıyığı doğru dürüst terlememiş tiplere söylüyorum:

Kral muamelesi mi istiyorsun? Ver lan parayı, ver lan. Madem çok para yatırıyorsun, madem aşırı zenginsin, madem paranla hava atıyorsun (o para senin de değil de işte tüm gün canını dişine takan ananın babanın parasını yiyorsun ama hadi kıyak geçeyim senin olsun) ver parayı, biz de ona göre muamele yapalım. Ha "sana yedirmem" mi diyorsun? Yürü 10.000 lira LÖSEV'e veya bu tür kuruluşlara bağışla, getir bana göster "al kardeşim bu bana kesilen bağış dekontu" diye, ben de bir ay, hatta bir yıl boyunca krallar gibi muamele edeyim.

Yemin ediyorum şu oyunda sabır gösterdikçe, yardımcı oldukça böyle tepene çıkan çok kişi var, sonra niye Türk mentor/muhafız yok. Acaba niye? Önce herkes dırdır etsin "ühühü mentör yök mühefiz yök ühühühü" diye, sonra mentor/muhafız gelince canından bezdirsinler, iş "bilmiyosan niye yapıyosun ühühühü" diye zırlamaya varsın, adam işi bırakınca da "yaaağğuv ırgcılar yağuv mendor mohafız yoh yağuv yeğenim lisad yoğ iken akıllı telefon yoğdu ülkede her şeyi o getirdi yiyor ama çalışıyor niye türk mentür mühefüz yoğ yağuv oyunu bırağıyom oynanmaz burada ben kürt sunucusu varmış ona geççem" diye zırlasınlar.

Vesselam.
Fazla pintipanda izliyorsun şekerim, sakin ol. Düşüncelerine (Yazdıklarının yarısı sana ait olmayan sözler olsa dahi.) katılmıyorum. Mentörler yahut muhafızlar bizlerin oyun deneyimini iyileştirmek için o konuma ''Kendi başvuruları'' hasebiyle geldiler ve işlerini bizi memnun edecek şekilde yapmalılar. Türk ve insan ırkındaki bir mentorla yahut muhafızla uzun zamandır ilişki içerisinde olmadığım için bizdeki güncel duruma vâkıf değilim lakin magmar ırkından bir arkadaşımız son derece haklı bir serzenişte bulunmuş. Tavrınızı ve iletinizi son derece ''Atarlı'' buldum. Komik. Sonradan başka bir oyuncuya karşı tehditvari konuşmaların ise komik değil, gülünç.

Umarım magmar tarafında da yabancı dile hakim olmayan oyunculara yeterli ve gerekli desteği sağlayabilecek kişiler çıkar.
O şekeri sana tersten yedirirm aslan parçası. Herkes kendi isteğiyle bir şeyler yapıyor değil mi? "Hizmet"ten memnun değilsen oyunu oynamayabilirsin, bu da karşı argüman olarak karşına çıkıyor. Kimse onların kafasına mentor veya muhafız olmaları için silah dayamadıysa senin burada bulunman için de silah dayamıyor. Sırf kendisi başvurmayı seçtiyse bu, ona o işi zehir edeceğin, onu usandıracağın anlamına gelmiyor. İnsan gibi yazarsan, insan gibi cevabını beklersen onlar da insan gibi yardım eder. Etmiyor mu? Forumda onları şikayet etmen için, gerekli yaptırımların uygulanması için başlıklar açılmış durumda.
"Tehditvari" diye zırlamayı da kesin artık, böyle boş boş muhalefette bulunmaya çalışıp hiçbir şekilde doğru dürüst eleştiride bulunamayan, boş gelmiş boş gidecek boş insanlara tahammülüm kalmadı. Magmarlara yardım etmedik de, sorularına cevap vermedik, sıkıntılarını çözmedik de mi durum bu noktaya geldi sanıyorsun? Yoksa elimizden gelen her şeyi yaptık ama yüz verince astar istediler, tepemize çıktılar diye mi? Kimse sabır taşı değil. Aptal çocukların aptal kaprisleriyle uğraşacak vakit ise kimsede yok.

Daha insan tarafındaki duruma vakıf değil iken yılların birikimiyle magmarlardaki duruma vakıf olan birine böyle yazman ise ironik, ahmakça ve gereksiz. Bu sebeple ben de hayır diyorum ve 3 hayır ile seni uğurluyoruz.

1,266

Thursday, August 15th 2019, 9:34am

Vesselam.

O şekeri sana tersten yedirirm aslan parçası. Herkes kendi isteğiyle bir şeyler yapıyor değil mi? "Hizmet"ten memnun değilsen oyunu oynamayabilirsin, bu da karşı argüman olarak karşına çıkıyor. Kimse onların kafasına mentor veya muhafız olmaları için silah dayamadıysa senin burada bulunman için de silah dayamıyor. Sırf kendisi başvurmayı seçtiyse bu, ona o işi zehir edeceğin, onu usandıracağın anlamına gelmiyor. İnsan gibi yazarsan, insan gibi cevabını beklersen onlar da insan gibi yardım eder. Etmiyor mu? Forumda onları şikayet etmen için, gerekli yaptırımların uygulanması için başlıklar açılmış durumda.
"Tehditvari" diye zırlamayı da kesin artık, böyle boş boş muhalefette bulunmaya çalışıp hiçbir şekilde doğru dürüst eleştiride bulunamayan, boş gelmiş boş gidecek boş insanlara tahammülüm kalmadı. Magmarlara yardım etmedik de, sorularına cevap vermedik, sıkıntılarını çözmedik de mi durum bu noktaya geldi sanıyorsun? Yoksa elimizden gelen her şeyi yaptık ama yüz verince astar istediler, tepemize çıktılar diye mi? Kimse sabır taşı değil. Aptal çocukların aptal kaprisleriyle uğraşacak vakit ise kimsede yok.

Daha insan tarafındaki duruma vakıf değil iken yılların birikimiyle magmarlardaki duruma vakıf olan birine böyle yazman ise ironik, ahmakça ve gereksiz. Bu sebeple ben de hayır diyorum ve 3 hayır ile seni uğurluyor

Vesselam.

Daha insan tarafındaki duruma vakıf değil iken yılların birikimiyle magmarlardaki duruma vakıf olan birine böyle yazman ise ironik, ahmakça ve gereksiz. Bu sebeple ben de hayır diyorum ve 3 hayır ile seni uğurluyoruz.
Haklısın şekerim, ah şu erkek milleti, hepsi aynı anam hepsi aynı. Biraz yüz veredur hemen astarını isterler. Sabır taşı mıyız ayol.

Neyse çiçeğim seni kâle almamak lazım. Agresif ve obsesif hayatında sana mutluluk diliyorum.

• Send private message

1,267

Thursday, August 15th 2019, 12:10pm

Lan kalk git önce forumu doğru dürüst kullanmayı öğren Arizona kertenkelesi. Gelmiş bir de "eüğeüğüe şekerim eğüeğğe erkek milleti eüğeüğüe kale almamak lazım" diye zırlamıyor mu bir sıkımlık canıyla.

1,268

Monday, August 26th 2019, 9:33pm

maşallah r yok alayına atar :lol:

1,269

Monday, September 2nd 2019, 9:42am

nekadar eglendın demek

http://warofdragons.com/fight_info.php?f…57&server_id=10
korkak.......
bı sure sonra gorunecegını bılıyordun degılmı ama hıc bıseye uzulmedım AY-YILDIZ GORUNMEZ OLSANDA SONUNDA GORUNUYOSUN COKMU HOSUNA GITTI KESIMIMI MAHFETTMEN AFFERIM SANA ALKISSS

1,271

Friday, September 6th 2019, 12:22pm

Oyuncuların arasındaki sohbetin ortak forumlarda yayımlanması forum kurallarına aykırı. Her neyse ben bugünkü forumu kast etmiştim. Neyse daha fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. İyi oyunlar herkese.

1,272

Friday, September 6th 2019, 12:40pm

http://warofdragons.com/forum/index.php?…&threadID=30457

Ticaret kurallaryıla alakalı Orijinal Linki buraya bırakıyorum. Çevirisini de zamanında Caner yapmış, o da bu:

http://warofdragons.com/forum/index.php?…ları#post213704

Ayrıca Muhafız Ekibi hiçbir şekilde 1 Nisan 2015 Tarihi ve öncesindeki ticaretlerle ilgilenmez. Multiler arasında karşılıklı / karşılıksız alışveriş diye bir şey yoktur. Aradaki alışverişlerden doğan dengesizlik miktarı 5-10 altın gibi bir rakamsa zaten ceza atılmaz, uyarı atılır. Bu uyarıda oyuncuya uyarıyı dikkate almadığı takdirde ceza verileceği söylenir. Bu konuda uyarı alan bir çok oyuncu mevcuttur. İsimlerini zikredemiyorum fakat etrafta sorarsanız söylerler.

• Send private message

1,273

Friday, September 6th 2019, 12:58pm

Açıklama güzel oldu, ama şu da var: Forumda bunu kim bulabilecek? Bunun acilen şehir kahvesine raptiyelenmesi lazım. Misal Lisad bir şey getirince tak diye oraya raptiyelemiş, Şu an hiçbir şey bilmeyen birisi 2 tıkla saldırı kuralına ulaşabiliyor ama yeni ticaret kurallarına ulaşamıyor. Her neyse herkesin kafasındaki soru işaretleri giderilmiştir umarım.

1,274

Saturday, September 7th 2019, 10:13pm

Bir de oyun kurallarının Türkçe çevirisinin olduğu şöyle bir link var, onu da paylaşalım kurallar ile ilgili soru işaretleri tamamen giderilsin. :whistling:

1,275

Saturday, September 7th 2019, 10:25pm

- Clamatis - güzel yazmısın aradaki fark dıye kıme neye göre fark,50 gmş olan bır kart 2 k altına satıldı ıhalede zamanında sımdı ıse o kartlar 200-250 altın,oyunun kendı hesabına bakarsan herkes multi herkes alısverıs yapıyor.muhafız insiyatifi var bu işte tabi yine kım ve neye göre ;))
'' Karanlıga küfür edeceğine bir mumda sen yak. ''

1,276

Saturday, September 7th 2019, 10:33pm

arkadaşlar alıntı yaparken bu forum babanızın malı gibi alıntı yapmayın aradıgımızı bulamıyoruz,aynı alıntı kırk defa alınmaz...

1,277

Sunday, September 8th 2019, 1:09am

- Clamatis - güzel yazmısın aradaki fark dıye kıme neye göre fark,50 gmş olan bır kart 2 k altına satıldı ıhalede zamanında sımdı ıse o kartlar 200-250 altın,oyunun kendı hesabına bakarsan herkes multi herkes alısverıs yapıyor.muhafız insiyatifi var bu işte tabi yine kım ve neye göre ;))

Merhaba, yukarıdaki gönderide paylaşmış olduğum bağlantı adresinde de bahsedildiği üzere oyun yönetimi piyasayı takip etmektedir. Fark, oyun yönetiminin fiyat listesi ve oyuncuların satmış olduğu fiyat farkıdır. Şöyle de izah edebilirim. Diyelim ki bir eşya, oyun yönetiminin fiyat listesinde 50 altın:
A oyuncusu bu eşyayı B oyuncusuna 55 altına satıyor. Bu durumda B oyuncusu 5 altın fazladan ödemiş oluyor ve A oyuncusuna 5 altın fark/dengesizlik yansıyor.

Ayrıca bir hatırlatma yapayım, oyun yönetiminin fiyat listesi piyasa fiyatlarına göre güncellenir. Hesaplama yapılırken de eşyaların satıldığı günkü değerine göre fark hesabı yapılır. Mesela 2016-2017 senesinde 400 altına giden Uyarmo Kalkanı bugün insan tarafında 5 altın gibi bir fiyata satılıyor. Eğer 2016'da satılmış ise değeri 400 altın olarak hesap edilir. Eğer günümüzde satılmış ise 5 altın olarak hesap edilir.

Ufak bir not: Burada verdiğim örneklerde geçmişe dönük rakamlar sadece eşyaların fiyat değişimini vurgulamak maksatlı söylenmiştir. Rakamlar da birer örnek olmakla beraber, günümüz piyasasında 5 altından işlem gören Uyarmo Kalkan hariçtir.

Multi Nedir?

Oyunun kendi hesabına yani kurallarına göre multi, aynı cihaz üzerinden oyuna giriş yapmış olan hesaplar topluluğudur. Bu karakterlerin aynı dövüşe girmesi, birbirleri ile en ufak ticaret yapmaları, hediyeleşmeleri ve diriltme madalyonlarını birbirlerini diriltmek maksatlı kullanmaları yasaktır.

Bu bilgiler ışığında oyunda birbirleri ile alışveriş yapan her oyuncunun multi OLAMAYACAĞI anlaşılmaktadır. Birisine multi diyebilmek için kişinin bir cihazdan birden fazla karakter ile oynaması şartı aranmak zorundadır.

İnisiyatif konusuna gelince, oyun da olsa burası da hak hukuk meselesidir. Burada yediğimiz en ufak hurmanın yarın gelip tırmalayacağını hepimiz biliyoruz. Ayrıca muhafız ekibinde tek muhafız inisiyatif gösterdiği iddia edilen muhafız değildir. Sırasıyla ekip şefleri, baş muhafız ve adminler her zaman inisiyatif gösterdiği iddia edilen muhafız/muhafızların üst mercileridir. Eğer inisiyatif gösterdiği iddia edilen muhafız bir ekip şefi ise bir önceki cümlede örnek verildiği gibi üst mercilere sahiptir. Bu üst merciler asla takımın lekelenmesini istemedikleri için bu tür mesnetsiz davranışlara göz yummazlar.

Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.

1,278

Sunday, September 8th 2019, 10:01pm

gerekli açıklamalar anlaşılır bir şekilde yapılmasına rağmen konu boş yere uzatılmış, cezayı ödemiş çıkmış diyor sana sen hala şunuda çıkarın bunuda çıkarın diyosun hayır bide lordu örnek göstermen yok mu adam cezasını ödememiş ve bunu söylediğin kişi insan muhafız magmar tarafındaki bir oyuncuya ne yapabilir magmar tarafında muhafız yok mu

1,279

Monday, September 9th 2019, 2:42am

- Clamatis -

sahsı algılama lutfen sadece neden magmar türk gorevlı yok kelımesı buralara kadar geldı,
sussam ıyı olacak yoksa sonu blokeye kadar gidecek,görevınde basarılar dılerım..

1,280

Monday, September 9th 2019, 11:34am

- Clamatis -

sahsı algılama lutfen sadece neden magmar türk gorevlı yok kelımesı buralara kadar geldı,
sussam ıyı olacak yoksa sonu blokeye kadar gidecek,görevınde basarılar dılerım..

Hayır, şahsi olarak algılamıyorum, ben uzun uzun konuşmasını severim. Bu arada forumdaki fikirlerinden dolayı, forum kurallarını ihlal etmediği sürece, kimseye ceza/bloke verilmez. Bu sebepten gayet rahat şekilde, forum kurallarını ihlal etmeden, fikrini beyan edebilirsin. Zaten ihlal etsen bile forumun ceza sistemi farklı oluyor. İyi dileğin için de ayrıca teşekkür ederim.