You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Legend: Legacy of the Dragons Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Occupation: Ankara

• Send private message

1,401

Monday, January 4th 2021, 1:32pm

Merhaba tek seferde bir kaç şey soracağım,

The Hunter's Nightmare Görevinde çantamda emperor Scorpion bile olmasına rağmen görev ilerlemiyor, npc görmüyor. (Get the Emperor Scorpion bile and take it to Captain Bakhasha at the Southern Outpost.)

Altın Korvus görevinde ışık meydanında eve tıkladığım halde kimse saldırmıyor kapı kilitli uyarısı alıyorum.
(Go to Market Square and look for the old house where the smugglers meeting is to be held. After that return to Gloum the Swindler.)

Accident Compass görevini açıklayabilir misiniz?
Teşekkürler
Always better :beer:

• "Hakan The Khan" has been banned

Occupation: Master of Satire

• Send private message

1,402

Monday, January 4th 2021, 8:59pm

The Hunter's Nightmare Görevinde çantamda emperor Scorpion bile olmasına rağmen görev ilerlemiyor, npc görmüyor. (Get the Emperor Scorpion bile and take it to Captain Bakhasha at the Southern Outpost.)

Altın Korvus görevinde ışık meydanında eve tıkladığım halde kimse saldırmıyor kapı kilitli uyarısı alıyorum.
(Go to Market Square and look for the old house where the smugglers meeting is to be held. After that return to Gloum the Swindler.)

Teşekkürler

Görev eşyaları normalde farklı oluyor, eğer satın aldıysanız kendiniz kesmeyi deneyin, yine olmuyorsa oyun içindeki mentorlara veya supporta danışmak en mantıklısı.

Altın korvus görevinde bahsettiği yer ışık meydanı değil, şehir çarşısı, çarşıdaki evlerden birine tıklamanız gerekli.

Ancient compass görevinin hangi aşamasındasınız? Biraz daha detaylı bilgi verirseniz alacağınız yardım o kadar iyi olur.
It's better to be silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt. What's even better is to weaponize your words to destroy anyone who dares challenge you.

1,403

Tuesday, January 5th 2021, 12:05am

Teşekkürler

Görev eşyaları normalde farklı oluyor, eğer satın aldıysanız kendiniz kesmeyi deneyin, yine olmuyorsa oyun içindeki mentorlara veya supporta danışmak en mantıklısı.

Altın korvus görevinde bahsettiği yer ışık meydanı değil, şehir çarşısı, çarşıdaki evlerden birine tıklamanız gerekli.

Ancient compass görevinin hangi aşamasındasınız? Biraz daha detaylı bilgi verirseniz alacağınız yardım o kadar iyi olur.
Maşşallah, Mentor gibi magmar :lol:
Terazinin eksilen kefesi.

• Send private message

1,404

Tuesday, January 5th 2021, 8:27pm

Teşekkürler yardımın için, pusula görevinde ilk aşamadayım.
Solve the riddle of ancient compass and tell Sorena the results at Lumirya Waterfall.

1,405

Wednesday, January 6th 2021, 10:37am

Teşekkürler yardımın için, pusula görevinde ilk aşamadayım.
Solve the riddle of ancient compass and tell Sorena the results at Lumirya Waterfall.
Pusulayı al, Antikacı Samary' e götür. Sana korsanın günlüğünün bir kopyasını verecek. Daha sonra pusulayı aşağıdaki bölgelerde sırasıyla kullanman gerekli:

Virigiya
barrow of sadness
vassels tomb
steppe vista
pacifist hills

Pacifist hills bölgesinde kullandıktan sonra 1893 canlı 80/90 vuran bir yaratık dalacak. Onu kesmen gerekecek. Kesince korsanın sandığını düşürecek ve sorenaya gidip görevi tamamlayacaksın.

1,406

Monday, January 18th 2021, 1:32am

Dövüş Alanları

Arkadaşlar bana dövüş alanlarını anlatabilecek birisi var mı ? Talaars Kristal Alanı Arena nedir Katolik arena niye kenarda yazıyor buralarda nasıl dövüşülür ? Şu zıkkım onur nasıl kasılır biri anlatabilir mi ? Yıllardır oyunu oynuyoruz zaten ayda yılda bir girebiliyorum onda da golemleri bile zor kesiyorum bari ekipmana bezel taktırayım dedim onda bile onur istiyor .Eskiden buralara girerdim çıktığımda onur artması yerine sürekli sıfırlanıp çıkıyordum . Lütfen birisi anlatabilir mi ?

• Send private message

1,407

Monday, January 18th 2021, 2:41am

RE: Dövüş Alanları

Arkadaşlar bana dövüş alanlarını anlatabilecek birisi var mı ? Talaars Kristal Alanı Arena nedir Katolik arena niye kenarda yazıyor buralarda nasıl dövüşülür ? Şu zıkkım onur nasıl kasılır biri anlatabilir mi ? Yıllardır oyunu oynuyoruz zaten ayda yılda bir girebiliyorum onda da golemleri bile zor kesiyorum bari ekipmana bezel taktırayım dedim onda bile onur istiyor .Eskiden buralara girerdim çıktığımda onur artması yerine sürekli sıfırlanıp çıkıyordum . Lütfen birisi anlatabilir mi ?
Kristal Mağaraları geleneksel dövüş alanları (herkesin isminin belirli olduğu, insan-magmar olarak ayrıldıkları dövüş alanları) arasındaki en büyük olanıdır. Amaç takımların kristal toplayıp kendi üslerindeki yük vagonlarına bırakmaları ve 500 puana ulaşmalarıdır. 500 puana ulaşan ilk takım kazanır. 3 mağara vardır, bunlar mavi, kırmızı ve yeşil mağaralardır. Mavi ve yeşil kristaller 2'şer puan, kırmızı kristaller 3'er puan etmektedir.

Tallaar ise rastgele dövüşmeye yönelik oluşturulmuş bir dövüş alanıdır, girdiğinizde sizinle beraber 5 kişi daha görünmez olarak içeride bulunur, magmar veya insan olması fark etmiyor, herkes tektir ve görünmezdir, bölgeler arasında geçiş yaparken biriyle aynı odaya düşerseniz kapılar kapanır, o kişiyle dövüşe başlarsınız, bölgede sadece bir kişi ayakta kalıncaya kadar kimse o odadan çıkamaz. Başkaları o odaya gelip dövüşe girebilir, taraflar insan-magmar diye değil, takım 1-takım 2 diye ayrılır. 20 dövüş bittiğinde dövüş alanı da biter. Genellikle kelle sayısını ve kelle avcısı onurunu artırmak için iyi bir dövüş alanıdır.

Antik Mabet 3'e 3 yapılan bir geleneksel dövüş alanıdır, amaç toplamda 5 küre yapıp dövüş alanını kazanmaktır. Kristal Mağarası gibi üç farklı renkte kristal vardır, fakat her kristal bölgesinde 2'şer adet kristal (toplamda dövüş alanı içinde 12 kristal) vardır, toplandıktan belirli bir süre sonra bu kristaller tekrar çıkar, tekrar toplanabilir, bir küre yapmak için birer adet yeşil, mavi ve kırmızı kristal yeterlidir.

Arena geleneksel dövüş alanları içindeki sonuncusudur, 2'ye 2 olarak yapılır, amaç rakibi öldürmek (1 sayı) ve rakibin üssündeki kristal küresini alıp kendi üssündeki sandığa koymaktır (2 sayı). 5 puana ulaşan takım kazanır. (Arena etkinliğinde 1v1 olarak yapılır, 3 puan yeterlidir).

Katolik Arena ise sadece Katoliklerin dövüşebildiği, Müslümanların, Ortodoksların, Yahudilerin, Budistlerin, Şintoistlerin, Ateistlerin vs. alınmadığı dövüş alanıdır.

Ancak Kaotik dövüş alanından bahsediyorsanız, tıpkı Tallaar gibi herkesin görünmez olduğu, ancak tek dövüşlük bir dövüş alanıdır, kabul eden herkes rastgele takımlara dağıtılır ve dövüşürler, ayakta kalan son kişinin takımı kazanmış olur, insan-magmar ayrımı yoktur.

Dövüş alanları bitmeden çıkarsanız aldığınız onuru fazlasıyla kaybedersiniz, o yüzden önerim dövüş alanının sonuna kadar dövüşmeniz, kendiliğinden bitmesini beklemenizdir. Dövüş alanlarına girdiğinizde dövüşmek, puan yapmak, kısaca dövüş alanında varlık göstermek zorundasınız, yoksa muhafızlar tarafından cezalandırılabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilgi için muhafızlara başvurunuz.

Diğer dövüş alanları hakkında daha fazla bilgi almak için (örneğin şu an çok revaçta olan Battle in Caves year 386 ve Clash in Temple year 283 gibi) yine buraya yazabilir veyahut magmar mentorlara danışabilirsiniz.
It's better to be silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt. What's even better is to weaponize your words to destroy anyone who dares challenge you.

• Send private message

1,409

Friday, February 5th 2021, 2:22pm

• Send private message

1,410

Thursday, February 11th 2021, 6:16pm

Anlamayanlar İçin En Son Haber

Şu haberde bahsi geçtiği üzere, oyun 17 Şubat tarihinde My.games (eski adıyla My.com) sistemine entegre edilecek. Normalde girerken e-posta ve şifre ile girerdik, ayın 17'sinden itibaren girişler my.games üzerinden olacak. Rus sunucusunda oynayanlar bu sisteme zaten aşinadır.

Filhakika, oyun, girişlerde artık e-posta ve şifre istemeyecek, onun yerine my.games'e giriş yapılmasını isteyecek, my.games'e giriş yapınca da oyuna yapılan girişler sadece "giriş yap" tuşuyla olacak. Birden fazla karakteri olanlar ise diğer karakterlerine girmek istedikleri vakit my.games üzerinden çıkış yapıp diğer karakterin kayıtlı olduğu my.games adresine giriş yapmak durumunda olacak. Kısaca sahte e-posta kullananlar, e-posta adresleri kullanım dışı olanlar vb. oyuncular oyuna girmekten mahrum kalacaklar. Bu sebeple admin 6 gün öncesinden haber edip herkese my.games e-posta adresini ve şifresini düzeltmesi için uyarıda bulunmuş.

• Send private message

1,411

Friday, February 12th 2021, 7:00am

Şu haberde bahsi geçtiği üzere, oyun 17 Şubat tarihinde My.games (eski adıyla My.com) sistemine entegre edilecek. Normalde girerken e-posta ve şifre ile girerdik, ayın 17'sinden itibaren girişler my.games üzerinden olacak. Rus sunucusunda oynayanlar bu sisteme zaten aşinadır.

Filhakika, oyun, girişlerde artık e-posta ve şifre istemeyecek, onun yerine my.games'e giriş yapılmasını isteyecek, my.games'e giriş yapınca da oyuna yapılan girişler sadece "giriş yap" tuşuyla olacak. Birden fazla karakteri olanlar ise diğer karakterlerine girmek istedikleri vakit my.games üzerinden çıkış yapıp diğer karakterin kayıtlı olduğu my.games adresine giriş yapmak durumunda olacak. Kısaca sahte e-posta kullananlar, e-posta adresleri kullanım dışı olanlar vb. oyuncular oyuna girmekten mahrum kalacaklar. Bu sebeple admin 6 gün öncesinden haber edip herkese my.games e-posta adresini ve şifresini düzeltmesi için uyarıda bulunmuş.
Bakalım entegre sırasında ne tür hatalarla karşılaşacağız. Umarım büyük sıkıntılar olmaz ama sanıyorum ki 1-2 gün kopmalar yaşanır 1 kaç öğemiz kayıp olabilir belki reputation bile silinebilir :lol: O yüzden tüm çantanın ve diğer her şeyin son gün screen shot'unu almakta fayda var.

1,412

Friday, February 12th 2021, 6:05pm

News from Administration

Merhabalar
Adminin verdiği bilgileri uygulayarak Mygamese kaydoldum.(Oyuna giriş yaptığım e posta ve aynı şifreyle birlikte).Fakat şifrenizi değiştirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum kısmını 10 dakika önce tekrar okuduktan sonra farkettim.Şifremi değiştirdikten sonra oyuna girerken MY logosuyla giriş yapmayı denedim fakat beni yeni bir hesap açma yerine yönlendirdi.(Önceki gün my logosuyla rahatlıkla giriş yapabilmiştim).Ardından koyduğum yeni şifrenin aynısını Mygames hesabımın şifresini değiştirip oyuna giriş yaptığım aynı şifre koydum fakat yine giriş yapamadım.Yardımcı olabilecek güzide Muhafızlarımızdan yardım bekliyorum hatta çoğu türk oyuncu olarak bekliyoruz...
İyi Oyunlar

1,413

Friday, February 12th 2021, 7:37pm

Merhabalar
Adminin verdiği bilgileri uygulayarak Mygamese kaydoldum.(Oyuna giriş yaptığım e posta ve aynı şifreyle birlikte).Fakat şifrenizi değiştirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum kısmını 10 dakika önce tekrar okuduktan sonra farkettim.Şifremi değiştirdikten sonra oyuna girerken MY logosuyla giriş yapmayı denedim fakat beni yeni bir hesap açma yerine yönlendirdi.(Önceki gün my logosuyla rahatlıkla giriş yapabilmiştim).Ardından koyduğum yeni şifrenin aynısını Mygames hesabımın şifresini değiştirip oyuna giriş yaptığım aynı şifre koydum fakat yine giriş yapamadım.Yardımcı olabilecek güzide Muhafızlarımızdan yardım bekliyorum hatta çoğu türk oyuncu olarak bekliyoruz...
İyi Oyunlar
Merhaba Literary13,

Yaşadığın sorunla alakalı teknik destek ekibine başvurmalısın. Teknik destek ekibine nasıl başvurman gerektiğini bilmiyorsan bu bağlantıya tıklayarak Türkçe anlatımdan yardım alabilirsin. İyi oyunlar dilerim!

1,414

Saturday, February 13th 2021, 3:52pm

News from Administration

Merhaba;

Yeni entegrasyon duyurusundan önce oyuna giriş için kullandığım mail adresine ait şifreyi hatırlamadığım için, aktif kullandığım şahsi mailim ile mygames account'umu oluşturdum. Oyuna giriş yapılan alandaki mygames logosu üzerinden giriş yaptım ve gördüğüm manzara İNANILMAZDI..!!!

İki adet setimin, kırmızı meslek aletim ve ekipmanlarımın, meslek çantam ve içindekilerin , efektlerimin , ceplerimdeki iksirlerin, hattâ çantalarımın yerlerinde yeller esiyordu.

Ayrıca, dün yukarıda belirttiğim şekilde oyuna giriş yaptığımda hesabımda 508 altın para gördüm, bugün girdiğimde 20 küsür altın ve yüzlerce Universal Sheath (http://warofdragons.com/artifact_info.ph…ct_id=774426561) var, ve bunları ben almadım. Ayrıca yine benim almadığım bir geçici cerrador madalyonu var.

Platoyu bekliyorum ne zamandır, ama nedense bu mağduriyet dünden bu yana giderilmiyor.
Bu entegrasyonun kobayı ben miyim? Gerçekten merak ediyorum... Süresi bitecek olan iksirlerim ve efektlerim nasıl telafi edilecek? Bunu da ayrıca merak ediyorum.

• Send private message

1,415

Saturday, February 13th 2021, 7:56pm

Yanıtlanması gereken birkaç soru var:

1- Girdiğin e-posta daha önceden bir karaktere kayıtlı mıydı?
2- Kayıtlı ise giriş yaptığında Theokoles karakterine mi girdi yoksa başka bir karaktere mi?
3- Theokoles'e giriş yaptı ise daha öncesinde (her ne kadar bu tür siteler kalmasa dahi) "şu siteye e-posta ve şifrenle giriş yaparsan 100 pırlanta hesabına yükleniyor" tarzı sitelere giriş yapmaya çalıştın mı?
4- Hesabının e-postasını ve/veya şifresini herhangi biriyle paylaştın mı?
5- Hesabına ve/veya bilgisayarına başkasının erişimi var mı?

Görünüşe göre iki şeyden birisi olmuş, ya seni başka bir hesaba yönlendirmiş ya da birisi hesabını ele geçirmiş, en kısa sürede şifreni değiştirmen gerekli, ayrıca muhafızlara da bu konuda bir danış. Hesabının son zamanlardaki hareketlerini değerlendirmelerini rica et. Oyun yönetimi, oyuncuların hesaplarıyla durup dururken oynamaz.

1,416

Saturday, February 13th 2021, 9:29pm

2- Kayıtlı ise giriş yaptığında Theokoles karakterine mi girdi yoksa başka bir karaktere mi?
3- Theokoles'e giriş yaptı ise daha öncesinde (her ne kadar bu tür siteler kalmasa dahi) "şu siteye e-posta ve şifrenle giriş yaparsan 100 pırlanta hesabına yükleniyor" tarzı sitelere giriş yapmaya çalıştın mı?

Görünüşe göre iki şeyden birisi olmuş, ya seni başka bir hesaba yönlendirmiş ya da birisi hesabını ele geçirmiş, en kısa sürede şifreni değiştirmen gerekli, ayrıca muhafızlara da bu konuda bir danış. Hesabının son zamanlardaki hareketlerini değerlendirmelerini rica et. Oyun yönetimi, oyuncuların hesaplarıyla durup dururken oynamaz.
Merhaba,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Zira henüz support dahil kimse dönüş yapmadı.

Sorularınızı sırasıyla cevapladım, umarım bir yardımı dokunur.

1) Mygames hesabı oluştururken girdiğim e-posta başka bir karaktere kayıtlı değildi.
2) Mygames hesabı oluştururken oyuna giriş yaptığım mail adresinin şifresini uzun zamandır kullanmadığım için unuttuğumdan, aktif kullandığım şahsi mailim ile mygames hesabı oluşturdum, ve sonrasında oyun giiş ekranındaki mygames logosundan giriş yaptığımda hemen hemen her şeyin gitmiş olduğunu gördüm, başka bir karaktere değil, direkt olarak -TheokoleS- e girdi zaten.
3) Böyle sitelerin varlığından haberim bile yok.
4) Hesabıma ait e-posta ve şifreyi benden başka kimse bilmiyor, birkaç muhafız ile de konuşurken söylediğim üzere, yakın çevremde oyunu oynayan kimse de yok.
5) Hesabıma benden başkasının erişim sağlayabilmesi ihtimali olduğunu sanmıyorum, çünkü client kişisel bilgisayarımda mevcut ve kişisel bilgisayarıımda parmak izi tarayıcı mevcut.

1,417

Sunday, February 14th 2021, 2:19pm

Merhaba,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Zira henüz support dahil kimse dönüş yapmadı.

Sorularınızı sırasıyla cevapladım, umarım bir yardımı dokunur.

1) Mygames hesabı oluştururken girdiğim e-posta başka bir karaktere kayıtlı değildi.
2) Mygames hesabı oluştururken oyuna giriş yaptığım mail adresinin şifresini uzun zamandır kullanmadığım için unuttuğumdan, aktif kullandığım şahsi mailim ile mygames hesabı oluşturdum, ve sonrasında oyun giiş ekranındaki mygames logosundan giriş yaptığımda hemen hemen her şeyin gitmiş olduğunu gördüm, başka bir karaktere değil, direkt olarak -TheokoleS- e girdi zaten.
3) Böyle sitelerin varlığından haberim bile yok.
4) Hesabıma ait e-posta ve şifreyi benden başka kimse bilmiyor, birkaç muhafız ile de konuşurken söylediğim üzere, yakın çevremde oyunu oynayan kimse de yok.
5) Hesabıma benden başkasının erişim sağlayabilmesi ihtimali olduğunu sanmıyorum, çünkü client kişisel bilgisayarımda mevcut ve kişisel bilgisayarıımda parmak izi tarayıcı mevcut.
Magmar muhafız arkadaşlar konuyla ilgileniyorlar. Lütfen sorularınız için kendileriyle iletişime geçin.

1,418

Sunday, February 14th 2021, 7:45pm

İletişime geçtim, teşekkür ederim.

1,419

Monday, February 15th 2021, 10:25am

Oyuna Girememek

IYI OYUNLAR HERKESE YINE BEN :) IKI UC GUN OYUNA GIRMEDIM NE BUNLAR BOLE OYUNA GIREMESSINIZ FALAN NEYSE BISEYLER YAPTIM UMARIM OLMUSUTUR :LOL:10 YILDIR BU OYUNDAYIM KI BENDEN DAHA UZUN ZAMANDIR BU OYUNDA OLAN INSANLAR VAR HAYATIMIN BI COK AKISINDA BU OYUNDA PAYLASTIM VE PAYLASTIK ARKADAŞ VE OYUNKURALLARI ICINDE DUSMANDA EDINDIK SIMDI DIYORSUNUZ KI 10 -15 YILLIK EMEGINIZI BI ANDA PAT DIYE ELIMIZDEN ALICAZ .BANA HAKSIZLIK OLARAK GELDI INANNIN IKI GUN UZAK KALDIM BIRDE BIR IKI AY YADA YIL OYUNA GIRMESEYDIM OYUNA GIREMIYECEKTIM ÖĞLEMİ
.......... HAYAT COK KISA VE BU PANDEMI ZAMANI INSANLARI UZMEYIN BENCE ..............
:gift: HERKESE IYIOYUNLAR

.....

........ BASIMIZ SAG OLSUN TURKİYEM ŞEHİTLERIMIZ VAR YINE :cry:

1,420

Monday, February 15th 2021, 1:19pm

Bu denli ilgi/alâka karşısında bunalmış durumdayım

Haftasonundan bu yana mygames transfer zımbırtısı acoount girişi sebebiyle yaşadığım mağduriyeti giderebilecek yetkinlikle bir cengâver, bir babayiğit var mı? Bir çözüm sunmayı düşünür müydünüz? Ya da; "Ortaçgil sever miydiniz?"
Oyun ile ilgili durumlarda muhatap kimsecikler yok ortalıkta, belki Ortaçgil seven birisi çıkar da insafa gelip "Du' bi bakalım senin olaya" falan der belki...

Varsa sorun hakkında konuşmak, yoksa mağduriyetimin bir an evvel giderilmesini istiyorum ve büyük bir sabırla saat başı herhangi bir gelişme olup olmadığını kontrol etmekten çok sıkıldım. Müsait olduğum koca bir haftasonu meslek aletimin bile çantamda olmayışına mı, deliler gibi platoyu beklediğim hâlde itemlerim olmadığı için kaçırdığıma mı yanayım bilmiyorum.

News from Administration başlığındaki yer alan aşağıdaki cümle müthiş ironik gelmeye başladı, yardımın dik alâsını görememiş bulunmaktayım. Sebep? İstenilen yönergeler ile giriş yaptığım için. Pehhh...

"If you forgot your password or encountered some other difficulties, please contact the tech support — our experienced specialists will be glad to help you!"

Hakikaten kabak tadı verdi şu basit durumun düzeltilememesi. "Olmayacak, olmuyor, vs." dese çıkıp bir kişi, tamam lânet olsun diyip bir daha girmeyeceğim ama onca ırkdaş muhafıza danıştım, yetmedi, biri forumda bu başlık içerisinde, diğeri oyun içerisinde hediye ile iki insan muhafız ile de dolaylı yoldan da olsa kontak kurdum, ama hâlâ buraya yazıyorum. Çünkü support dahil hâlâ tarafıma en ufak bir bilgilendirme yapılmış değil.

İlk gün sorduğum soruyu yinelemek isterim; Bu entegrasyonun kobayı ben miyim? Gerçekten merak ediyorum... Süresi bitecek olan iksirlerim ve efektlerim nasıl telafi edilecek? Bunu da ayrıca merak ediyorum.