You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Legend: Legacy of the Dragons Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

161

Monday, December 22nd 2014, 6:43am

NEDIR BU REZILLIK ANLAMADIM BEN BIR KALE ICIN SAVASTAYIZ DIYEREK DALIYORLA R YADA OLE DEYIP EBEDI HANLIGIMIZI YOK ETMEYEMI CALISIYORSUNUZ YIKILMAZ BIR HANLIK BU BASKA HANLIKLARA BENZEMEZ HA NEDEN DEYINCE SES YOK NICIN DEYINCE SES YOK SONRA KALEICIN DEYIPUYDURUK BIR CEVAP HERKESBILEGIIN GUCUYLE ALABILIYORSA ALIR YOLKESIP ADAM DOVMMENIN ADILIGI ANCAK BUKADAR OLUR COK SINIRLIYIM COK GECERSIN KALEYE YENERSEN SENINDIR ALKISLARIZ YENILIRSEN BIDAHKI SEFERE ALIRSIN NEDIRBU EGOISTLIGIN SONU YOKMU BEN BUKADAR ADILIK GORMEDIM SONRA BIZ BU SERVERE GELMEDEN ATIP TUTUYORDUNUZ BUMU SIZIN OYUN ANLAYISINIZ YAZIK YAZIK YAZIK
Anlaşmalı kale yaparken araya girdiğiniz içindir :D ( alpha - red wings )
:lol: :lol: :lol: Araya gitti

162

Monday, December 22nd 2014, 6:52am

Ve güldüğüm birşey var.. Ornek veriyorum, "red wings yahut alpha"
Bu gibi hana boyle aliyorlar 9,10 leveli, herif seni hanı ile tehdit ediyor :lol: :lol: Ver eldorili yoksa hanımla konuşmaya başlayacağım.. Ayna ve travma ister misin? Ne halt yersen ye diyemiyorsun :lol: :lol:

163

Wednesday, December 24th 2014, 6:44pm

Sohbet Nasıl Kullanılır?

Sohbet güncellemeden sonra değişti arkadaşlar artık hangi kanalda yazmak istediğimizi ve hangi kanallardan gelen mesajları görmek istediğimizi kendimiz seçiyoruz. Bunu sohbet kanallarının hemen yanındaki "ÇARK" ile belirleyebiliyoruz. 4 kanal var bunlar:

Ana(Main), Ticaret(Trade), Clan(Klan) ve Alliance(İttifak). (Grup kurarak birde grup kanalı oluşturabilirsiniz.)
Örneğin ittifak kanalından ana kanalı, klan kanalını ve grup kanalını görmek istiyoruz. İlk önce "Alliance" yazısına basıp ittifak kanalını aktif ediyoruz.(kırmızı renk bir kutu şeklini alır) artık yazı yazdıklarımız alliance kanalına gider. Şimdi alliance kanalındayken diğer kanallardan hangilerinden gelen mesajları görmek istiyoruz bunu belirleyelim. Mesela ben ana kanalı, klan kanalını ve grup kanalını görmek istiyorum bunun için alliance kanalının hemen sol yanındaki çarka basıyorum ve açılan yeni pencerede dediklerimi işaretliyorum.(Bunu siz görmek istediğiniz kanallara göre ayarlayabilirsiniz.) İşlem bu kadar.

Ayrıca aşağıdaki resim daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. İyi oyunlar :)

164

Friday, December 26th 2014, 9:44pm

Selam arkadaşlar neden magmarlarda Türk mentor yok ? o kadar oyunda türk olmasına rağmen

165

Friday, December 26th 2014, 11:35pm

Selam arkadaşlar neden magmarlarda Türk mentor yok ? o kadar oyunda türk olmasına rağmen
Tauren var idi en son

166

Saturday, December 27th 2014, 1:39pm

Oyun Güncellemesi SSS(FAQ)

Bu, oyun güncellemesiyle yaşanan soruların/sorunların ve çözümlerinin yazıldığı bir listedir.
  • Sihirli değneğim veya diğer nesnelerim kayboldu.
Çözüm: Arkadaşlar bu bir bug değildir, güncelleme ile bazı nesnelerin yerleri daha uygun bölümlere taşındı. Sihirli değnekler ve Pet food'lar "Misc" bölümüne taşındı. Ayrıca satranç taşlarıda "Elements" bölümüne taşındı. Bu yüzden nesnelerinizin ortadan kalktığını/kaybolduğunu bildirmeden önce bütün bölümleri tek tek kontrol edin.
  • Şans takvimi(Advent calander) kullandıktan sonra kayboldu.
Çözüm: Eğer böyle bir sorun olduysa meydandaki mağazadan yeni bir şans takvimi alabilirsiniz. Böyle durumlar için mağazaya 1 tane daha eklendi.
  • Grup içerisinde binekle avlanırken hiçbir oyuncu hasar yapmadı ama lot sadece 1 kişiye gitti.
Çözüm: Eğer bir dövüşte binek tüm hasarı verirse ve oyuncular hiç hasar vermezse lot şans eseri dövüşteki oyunculardan birine gidiyor, takım olup olmaması önemli olmuyor.
  • Timeout olamıyorum. Karakter otomatik 3 sefer sonra vuruyor.
Çözüm: Bu bir bug değil, güncellemeyle gelen yeni bir özellik arkadaşlar ve bunu kapatmak mümkün değil. Bu özellik lag veya internet gitmesi durumunda oyuncuyu ölmekten kurtarıyor bu yönden bakılırsa güzel birşey.
  • Savaşçı jetonlarını(Warrior vouchers) elde edemiyorum/ Çantama savaşçı jetonları gelmiyor.
Çözüm: Artık savaşçı jetonları çantanıza gelmiyor direkt olarak Ganimet avcıları puanına ekleniyor. Ne kadar puan kazandığınızı dövüşlerin sonunda gelen Rusça yazının sonundaki sayıdan öğrenebilirsiniz.
  • Toplama/Avlanma sırasında ekran donuyor, sayfayı yenilemeden yeni bir kaynak seçilmiyor.
Çözüm: Avlanma ekranında yaratıklara/kaynaklara çift tıklayarak işlem yapmak yerine, istediğimiz nesneyi tek tıklama ile seçip avlanma ekranın sol üstünde bulunan toplama/avlanma butonuna basarak doğrudan işlem yapabilirsiniz. Bu şekil ekranınızda donma olmayacak ve her seferinde sayfa yenilemeye gerek kalmayacaktır.
  • Malikane deposundaki nesneler eksik görünüyor.
Çözüm: Güncelleme ile malikane ambarındaki dondurulmuş nesneler belediye binasına taşındı. Eğer belediye binanızın deposu doluysa onları göremeyebilirsiniz bunun için belediye binanızdaki nesneleri kaldırın, kaybolmuş olan nesneler gözükecektir. Unutmayın nesnelerinizin belediye binasındayken süreleri işler onları ordan almak için geç kalmayın.
  • Sohbet kanalları çalışmıyor/ Bazı kanallar eksik.
Çözüm: Bunun sorunun çözümünü resimli ve türkçe olarak aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
http://warofdragons.com/forum/index.php?page=Thread&postID=207557#post207557
  • Petler yemlerini yemiyor/ Pet yemim var ama besleme yerinde gözükmüyor.
Çözüm: Güncelleme ile birlikte petlerin yediği yemler değişti, eski pet yemlerini yemezler arkadaşlar. Peki eski pet yemlerini ne yapacağız? Onları elt cube yardımıyla yeni pet yemine çevirebilirsiniz. Elt cube'ü olmayanlar şehir meydanındaki Aksakal Baguron'dan "Creation of the Little People" görevini alıp, tamamlayarak elde edebilirler.
  • Mağazaya birşey satamıyorum/ Mağazada eşyalarımı tamir ettiremiyorum.
Çözüm: Artık bir eşya satmak veya tamir ettirmek için mağazaya gitmenize gerek yok arkadaşlar. Bunu çantamızdan direk olarak yapabiliyoruz. Eşyanın sağ üst yerinde bir çekic simgesi var bununla eşyamızı tamir ettirebiliyoruz satma işleminide sağ alt yerinde çıkan para simgesiyle satabiliyoruz.(önceden X işaretinin bulunduğu yer)
  • Meslek mağazası yok/ Reçeteleri nerden alırım.
Çözüm: Artık bütün meslek ihtiyaçlarınız için Zaanatçılar birliğinde(Guild of artisans) büyük bir meslek mağazası var. Fakat burda meslek reçeteleri satılmıyor bu reçeteleri almak için ise ekranın en sağ kısmında bulunan menüden "Professions" bölümüne basın açılan yeni pencerede sol üstten hangi mesleğiniz için reçete almak istiyorsunuz onu seçin daha sonra "Available Recipes" bölümünden bir miktar paraya alabilirsiniz/öğrenebilirsiniz. Ayrıca burda hangi meslek reçetelerinin meslek tecrübenize uygun olduğunuda görebilirsiniz.
  • Gökkuşağı küresi, vertsida öfkesi, savaşçının hayır duası ve diğer efekt veren iksirler kullandıktan sonra sadece 1 saat sürdü.
Çözüm: Oyun güncellemesinin bir parçası olarak bu efektler 1 saat olarak değiştirildi. Ayrıca güncellemeden sonra alınan gökkuşağı gücü ve vertsida öfkesi efektleri her kullanımı 1 saatten toplam 4 kere kullanılabiliyor.(Güncellemeden önce alınan için geçerli değil.)
  • İhalede hiçbir şey gözükmüyor/ İhalede hiç lot yok.
Çözüm: Artık ihalede nesneleri görmek için arama yerinde isim, sınıf veya renk şeklinde aramanız gerekiyor.
  • Malikanemdeki binaları göremiyorum.
Çözüm: Binalarını göremeyenler telaşe etmesin arkadaşlar binalarınız orda, hatta bunu kontrol etmek için infonuza girip estate yerinden bakabilirsiniz. Peki bunu nasıl çözebiliriz? Öncelikle önbelleği temizleyin daha sonra Game Client'de main-> client options-> update files on startup bölümünü işaretleyin şimdi game client'i kapatıp açtığınızda bazı güncellemeler yaptığını göreceksiniz. Güncelleme bittiğinde oyuna girin artık malikane binalarınızı görebilirsiniz. Eğer bu şekilde düzelmezse başka bir tarayıcı üzerinden deneyin.
  • Sohbet'e mesaj atamıyorum/ Sunucuyla bağlantı kurulamadı hatası
Çözüm: Yukarda malikane binaları için yazdığım yazı bunun içinde geçerli arkadaşlar. Önbelleği temizle, game client'in güncelleştirmelerini yapıp oyuna tekrar gir.

Bu mesaj sadece çözülmüş sorunlar için yazılmıştır. Bunun haricinde olan sorunları/bugları şu konu üzerinden ingilizce olarak bildirebilirsiniz. -> http://warofdragons.com/forum/index.php?…=29832&pageNo=1

167

Saturday, December 27th 2014, 1:46pm

Çok iyi açıklama olmuş, teşekkürler.
I love purple legged spiders!
:xmasparty:

168

Saturday, December 27th 2014, 11:48pm

Çok iyi açıklama olmuş, teşekkürler.
rica ederim işinize yaradıysa ne mutlu bana :)

169

Sunday, December 28th 2014, 1:33am

oyunda türklerin yeri

Arkadaşlar bu oyundan beklentim kalmadı çünkü bu server ingilizlerin mi rusların mı kimin oldugu belli bile değil rusca yazılar cıkıyor ve tercume bile edilemiyor. ayrıca bizi adam yerine koyan da yok . elmas alımlarında sadece diger milletten kisilere ayrıcalıklar tanınırken Turkish sozcugu bile gecmiyor . oyunun tadı yok anlayacağınız. Yılbası etkinliginde biraz önce rastladıgım birsey mesela 2011 yılının bir sikkesi çıktı . yenilenmemiş bile. bizi ne sanıyorlar bilmiyorum ama bu kadar insan bu oyuna türk serverinde para yatırdı hesaplarını yıllarca geliştirdiler ve buraya mecburi bir geçiş yapıldı bize bile sorulmadan ki bizim sırtımızdan para kazanıyorlar bir de çogu arkadasımız oyunu bıraktı. yabancılara ve dillerine adapte olabilen var olamayan var. benim biraz ingilizcem var tercume şu bu oynamaya çalıştım ama keyif vermiyor. yazık günah o kadar emeğe. Bu konuda kendi serverimizi ya geri versinler bir şekilde ya da böyle oyun oynanmaz. oyun demek keyifli vakit geçirmek demektir. Ve ayrıca çok önemli bir şeyi daha söylemek istiyorum. Ne yazık ki bunu dile getirmekten de utanıyorum. bir hanlığa girmistim bu servere geldigimizde bir türk hanlıgı darbe isimli. birkac ay sonra hic habersiz atıldıgımı gördüm. ki hergün oyuna giriyorum. Tabi benim gibi baskaları da atılmış. haberim bile yokken. sebebi yüksek leveller cogunluktaydı orada ve yabancıların oldugu bir yerde kendi insanımızla iki muhabbet ederiz diye türk hanlıgını tercih etmistim. Hırs ugruna kendi insanlarımıza bu saygısızlıgı yaptıkları icin o hanlıgı da kınıyorum ayrıca. herkese iyi oyunlar dilerim.. selametle...

170

Monday, December 29th 2014, 5:52pm

mor kar tanesiyle alnın market açıldı şehirdeki ağaçtan alabilirsiniz

171

Monday, January 5th 2015, 1:44am

- Kwelia -

senin yarın kadarda bır mentor magmarların olur inş,yabancılarda yardımcı oluyor sagolsunlar ama anlatmak bayagı zor oluyor..
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :hug:

172

Monday, January 5th 2015, 1:53am

arkadaşlar bu jeolok bulmacasını cözemedım sureklı yorgunluk alıyorum bır ters bır duz oluyor,doğrusunu ss alıpda verebilecek varmı :( :worship:

173

Monday, January 5th 2015, 3:55pm

arkadaşlar bu jeolok bulmacasını cözemedım sureklı yorgunluk alıyorum bır ters bır duz oluyor,doğrusunu ss alıpda verebilecek varmı :( :worship:

sanırım kaynak toplarken gelen puzzle'dan bahsediyorsunuz :) o her seferde aynı şekilde gelmez birden fazla puzzle kombinasyonu var yani doğru bir puzzle ss işinizi çok görmeyecektir çünkü o ss'deki kombinasyonun sizede denk gelme ihtimali oldukça düşük bunun yerine kendi kendinize çözmeye çalışmanız daha mantıklı :) kolay gelsin

174

Wednesday, January 14th 2015, 4:07pm

versıda-goz

arkadaslar gecen haftadan berı 1 tane bıle goz dusumuyor bana artık sıkıldım bana soylermısınız gozlerı dusurmek ıcın napmamlazım eskıden olsa her versıdada 3 tane dusuyodu en azından ama bugunlerde 1 tane bıle gormez oldum :cry:
1.:jump:yapıpmı dovuse gırsem
2 kahve ıcmesemmı
3 gecemı kessem
4 sabah ezanla kalkıpmı kessem
bana bır care bulursanız sevınıcem :rose:
herkese ıyı oyunlar

175

Wednesday, January 14th 2015, 4:11pm

sen hiç kesme canım en iyisi dışardan al sen strese giriyorsun bizide strese sokuyorsun :)

176

Wednesday, January 14th 2015, 9:38pm

Yeni gelen instance hakkında bilgi verebilecek var mı ?

177

Thursday, January 15th 2015, 10:35am

http://www.dwar.gen.tr/ ye girilmiyor artık keşke kalsaydı türkçe yardım alıyordum burdan

178

Thursday, January 15th 2015, 5:10pm

türkçe konuşabilen mentor ya da muhafız

Türkçe konuşabilen mentor ya da sorularımıza türkçe cevap verebilecek kişiler aranıyor oyunda. Lütfen çok zorluk çekiyoruz bu yüzden oyunu bırakan insanlar var. Herkes o kadar emek çekti para yatırdı bunlar hep boşa gidiyor. Bizi takacak kimse yok mu bu oyunda ?? Bir anda silelim kurtulalım mı yani bu mu isteniyor acaba? en basiti bir görev hakkında bir soru sormak istiyoruz anlık olarak adam yok olsa da biz onu o da bizi anlamıyor . bir mentor buldum ona sorayım dedim ingilizce adam iki saatte cevap veriyor verdigi cevaplar da bilmiyorum oluyor bana akıl veriyor bir de google translate kullan diye :/ en ufak birsey de ben google çeviri mi kullanmak zorundayım arkadaşlar lütfen duyarlılık istiyoruz bu konuda , ya da bize türk serverimiz geri alınsın böyle oynanmıyor ve zevk vermiyor........... Bu konuda tüm arkadaşların desteklerini rica ediyoruz......

179

Saturday, January 17th 2015, 2:12pm

Türkçe konuşabilen mentor ya da sorularımıza türkçe cevap verebilecek kişiler aranıyor oyunda. Lütfen çok zorluk çekiyoruz bu yüzden oyunu bırakan insanlar var. Herkes o kadar emek çekti para yatırdı bunlar hep boşa gidiyor. Bizi takacak kimse yok mu bu oyunda ?? Bir anda silelim kurtulalım mı yani bu mu isteniyor acaba? en basiti bir görev hakkında bir soru sormak istiyoruz anlık olarak adam yok olsa da biz onu o da bizi anlamıyor . bir mentor buldum ona sorayım dedim ingilizce adam iki saatte cevap veriyor verdigi cevaplar da bilmiyorum oluyor bana akıl veriyor bir de google translate kullan diye :/ en ufak birsey de ben google çeviri mi kullanmak zorundayım arkadaşlar lütfen duyarlılık istiyoruz bu konuda , ya da bize türk serverimiz geri alınsın böyle oynanmıyor ve zevk vermiyor........... Bu konuda tüm arkadaşların desteklerini rica ediyoruz......
ben ve - kwelia - oyunda size yardımcı olmaya çalışıyoruz sorularınızı bize sorabilirsiniz, yalnız bazen çok yoğun soru gelince gözden kaçanlar veya cevap veremediklerimiz oluyor ya da arada biraz mola veriyoruz kesim için veya bir süre kafa dinlemek için, anlayışınız için teşekkürler, bir de şu an türkiye dwar forumu kapandı o yüzden yüzlerce yararlı link bir anda kayboldu oranın tekrar açılabilmesi için admine yazdık eğer açılma ihtimali yoksa siz direk link vereeyeceğimiz için ingilizce linklerle veya oyun chatinden olabildiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız,iyi oyunlar

180

Saturday, January 17th 2015, 3:06pm

Soldiers Supplies (Askerlerin Malzemeleri) Olayı

Soldiers Provisions (Ana görev)

Arkadaşlar olay bu görevle başlıyor, gözükmesi için en az 3. seviye olmalıyız. Gelelim göreve, görevi Free meadows bölgesinde bulunan Centurion Mekden'den alıyoruz. Mekden bizden Voluptuous Mary ile konuşup doğru reçeteleri bulmamızı istiyor. Mary'i Baurvill hamlet bölgesindeki Mary's Tavern'da bulabilirsiniz. Mary bizi Ikvan the Peasant'a yönlendirir. Ikvan'ı Windmills bölgesinde bulabilirsiniz. Ikvanla biraz konuştuktan sonra ondan 2 adet reçete alıyoruz ve aldığımız reçeteleri Mekden'e teslim ediyoruz. Daha sonra Mekden bu kadar reçetenin yeterli olmadığını söylüyor bu seferde Voldemar ile konuşmamızı istiyor. Voldemar'ı Paradise corner bölgesinde bulabilirsiniz. Voldemar bize 3 adet taş veriyor ve bunları doğru bölgelerde test etmemizi istiyor;
Ancient Rune I > Bunu "Outskirts of the Silent Steppe" bölgesinde kullanıyoruz.
Ancient Rune II > Bunu "Ridge of Kayar" bölgesinde kullanıyoruz.
Ancient Rune III > Bunu "Luan Coast" bölgesinde kullanıyoruz.

3 taşıda kullandıktan sonra Voldemar'a geri dönüyoruz ve bize ödül olarak reçete veriyor aldığımız bu reçeteyide Mekden'e teslim edip ana görevi tamamlıyoruz arkadaşlar.

Ödül olarak 50x Steel Shield ve Recipe Gatherer adlı gelişmeyi elde ediyoruz.

*Arkadaşlar ana görevi tamamladıktan sonra 3 yeni tekrarlanabilir görev açılır. Bunlarda şöyledir:

Replenishing Honey Stocks

Görevi Mekden'den alıyoruz. Bizden Veyko the Herdsman'dan bal getirmemiz isteniyor. Veyko'nun yanına gittiğimizde balı Bead Pattern karşılığı verebileceğini söylüyor. Bead Pattern'ı instance bosslarını öldürerek düşürebilirsiniz.(Ben baltazar ve terkedilmiş evde düşürdüm.) Elde ettikten sonra Veyko'ya geri dönüyoruz bu sefer bize balı veriyor, aldığımız balı Mekden'e teslim ediyoruz ve görev tamamlanıyor.

Ödül olarak 10x Steel Shield ve Honey Gatherer gelişmesini elde ediyoruz.

*Tekrarlanabilir görevdir. 24 saat sonra tekrar alıp yapabilirsiniz.

Replenishing Cheese Stocks

Görevi Mekden'den alıyoruz. Bizden Ruler Priney'den peynir getirmemiz isteniyor. Priney'in yanına gittiğimizde peyniri Copper Ring karşılığı verebileceğini söylüyor. Copper Ring'i kendi seviyenizden en az 1 level düşük herhangi bir yaratığı öldürerek düşürebilirsiniz. Elde ettikten sonra Priney'e geri dönüyoruz bu sefer bize peyniri veriyor, aldığımız peyniri Mekden'e teslim ediyoruz ve görev tamamlanıyor.

Ödül olarak 10x Steel Shield ve Cheese Gatherer gelişmesini elde ediyoruz.

Replenishing Meat Stocks

Görevi Mekden'den alıyoruz. Bizden Vaslav the Ranger'dan et getirmemiz isteniyor Vaslav'ın yanına gittiğimizde eti çeşitli kaynaklar karşılığı verebileceğini söylüyor.(Ben 100 adet moon carp karşılığı aldım.) Kendinize uygun kaynağı vererek alabilirsiniz. Aldığımız eti Mekden'e teslim ediyoruz ve görev tamamlanıyor.

Ödül olarak 10x Steel Shield ve Meat Gatherer gelişmesini elde ediyoruz.

**Ayrıca bu 3 görevi tamamladığımızda There can never be too much food adlı gelişmeyide elde ederiz.

-Başka nerelerden Steel Shield kazanabilirim?

Kristal mağarası, mabet ve arenada gibi dövüş alanlarında zafer durumunda bir ihtimal Steel Shield elde edebiliyoruz.

-Peki bu Steel Shield'leri ne yapacağız?

Ocağın 22'sinde City Fair'de bunları takas edebileceğimiz bir mağaza açılacak oradan çeşitli nesnelerle takas edebileceğiz.

-Nelerle takas edebileceğiz ve kaç tane Steel Shield gerekecek?

Bu sorunun cevabını alttaki linkin en aşağısında (Rewards bölümünde) bulabilirsiniz
http://warofdragons.com/info/library/ind…?obj=cat&id=189

İyi Eğlenceler! :)

This post has been edited 3 times, last edit by "cnR" (Jan 18th 2019, 7:39pm)