You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Legend: Legacy of the Dragons Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, May 15th 2021, 5:52pm

UNITY RING Görev Serisi (Unity Ring quests)

Görev 5 ana questten oluşuyor. İnsan tarafında büyücü Arnabag, magmar tarafında büyücü Khorsungumdan alıyoruz.

1. Görev- Magic Power Awakening

Büyücü, eğer insan tarafındaysanız Dead Covedeki Drowned Girl, magmar tarafındaysanız Golats the Vampire ile konuşmanızı istiyor. Kızla konuşabilmemiz için ise Dillyweeds gerekiyor. Dillyweeds'i Gredeya/Brugildadaki konuşma şıkkına tıklayarak alabilirsiniz. Bu seçenek yoksa 3 levelde yapmamız gereken Dillyweeds questini bitirmeliyiz(Get 8 Giant Zigred Wings and 1 Mistletoe).

Kızın yanına dönüp dillyweedse use diyoruz ve kızla konuşuyoruz. Kız bizden kendi seviyemize uygun yaratıkları keserek düşürebileceğimiz 3 adet et parçası istiyor. Biraz zaman alabilir, bana yaklaşık 40 kesimde düştü. Et parçalarını kıza verip Arnabag/Khorsunguma geri dönüyoruz. Büyücü 8 adet metal ve 4 adet kömürü Globius/Aveliusa götürmemizi istiyor.

Mucit malzemeleri aldıktan sonra 10 adet akrep zehri istiyor. Akrepleri kesip dönüyoruz. Bu sefer de bizden Abandoned Smithy instancesine giderek bize verdiği 4 parçayı kullanmamızı istiyor. Bu instanceye gitmek için Gnome destemiz olmalı, yoksa 14 gün süresi olan Gnome destesi de kullanılabiliyor. İçeri girip Fire Golemi kestikten sonra elimizdeki 4 adet parçaya "use" diyoruz ve her "use" dememizde bizden 1 adet kömür 2 adet metal alıyor. 4 parçayı da kullandıktan sonra mucite geri dönüyoruz. Mucit bizi Arnabag/Khorsunguma yolluyor ve görev bitiyor.

2. Görev- In Search of the Soul Trapper

Tekrar büyücüden 2. görevi alıyoruz. Büyücü bize sihirli aleti savaş büyücülerinden Velt the Light/Hombre the Shadowa götürmemizi istiyor. Götürüyoruz ve kendi levelimize uygun 15 adet yaratık kesmemizi istiyorlar. Kesip Velt/Hombreye dönüyoruz ve bizi Pandrik/Flavviye yolluyor. Bilgin bizden Gorbah İskeletini kesmemizi ve "Mage Ruler of Faygo" foliosunu getirmemizi istiyor ve 1 adet tomar veriyor. Tomarı kullanıp Gorbah iskeletini kesiyoruz (Gorbah iskeleti aynı zamanda Superbeing Deck destesinden çıkabilir ya da Feygodaki Floral Woe olayında da kesilebilir). Gorbah iskeletinin canı 13668, düz vuruşu ortalama 90, kritik vuruşu ortalama 200 civarında. 11 level üstü oyuncular da Gorbahı büyüyle değil düz vuruşla kesecek.

Gorbahı kestikten sonra 1 adet gri harita parçasını Globiusa götüreceğiz. Daha sonra görev bizden Simple Elf Casketaçarak Soul Trapper çizimini düşürmemizi ve Arnabag/Khorsunguma teslim etmemizi isteyecek.Gri kutuları açarak çizimi düşürüp büyücüye teslim edeceğiz. Son olarak büyücü bizden 4 adet Energy Ball , 10 Evil Eye ve 20 Bringer of Evil Skull istiyor. Teslim ediyoruz ve görev bitiyor.

3. Görev- Depths of Dark Magic

Görev bizden GunglXO [8] ya da GunglXO Inspector [9] keserek 15 adet GungHO kalbini Necromanchere götürmemizi istiyor. Necromanchere dönüp kalpleri verdikten sonra sarı konuşma balonu çıkacak, ona tıklayınca karşımıza 3 seçenek çıkacak, sırayla bring the heart lower - bring the heart higher - throw the heart aside tıklıyoruz ve Arnabag/Khorsunguma dönüyoruz.

Büyücü bu aşamada bizden Magiş kalesinde 5 defa boss kesmemizi isteyecek. Görevin bu aşaması süre sıfırlama tomarı kullandığınızda bile yaklaşık 10 gün sürüyor. 5 farklı boss kesmek zorunda değilsiniz, Agudarı 5 defa kesseniz de sayılıyor. Görevi bitirip büyücüye döndüğünüzde tekrar 8 adet herhangi instance bosslarından kesmenizi istiyor. Bu aşamayı da Abode Eternal Ice instancesine girerek kısa sürede bitirebilirsiniz. Bu aşamayı da bitirince Sihirli aleti kullanmanızı isteyecek, kullandığımızda yaklaşık 1milyon canlı yaratık dalacak, ölüp büyücüye tıklayacağız ve görev bitecek.

4. Görev- Shadows of Forgotten Heroes

Dördüncü görev kendi içinde 3 adet alt görevden oluşuyor. Mage bizi Işık/Ateş meydanında bulunan Clan Register Officedeki Samuel/Budugri ye yolluyor. Archiviste gelip konuşuyoruz, sarı renkli "Report that you are ready to begin the search" konuşma şıkkı çıkacak. Burada 5 Hero isminden rastgele 3 heroyla konuşacağız ve Arnabag/Khorsunguma geri döneceğiz. Ben Mavra, Rubeus ve A'Aron herolarını seçtim. Seçtiğiniz isimleri büyücüye geri döndüğümüzde yine sırayla seçerek 3 adet alt görev yapacağız. İlk olarak Mavraya tıkladım.

You have begun the quest Shadows of Forgotten Heroes: Light of Sunrise.Good luck!

Görevde önce Shikoya gidiyoruz. Shiko bizden levelimize uygun 50 yaratık kesmemizi istiyor. Kesip geldikten sonra Bogelf instancesine gideceğiz. Bogelfi kesip fragment düşürüp "use" dediğimizde bizi Mavra's Nightmare adlı bölgeye ışınlıyor. Step closer seçeneğine tıklıyoruz, daha sonra fight with uyarmo diyoruz. Levelimize uygun uyarmo ile dövüşüp yendikten sonra turn back return to faeo diyip Arnabag/Khorsunguma gidiyoruz ve 1. alt görev bitiyor. Büyücüye tekrar tıklayıp sarı renkli "Select a hero" diyoruz ve 2. heroyu seçerek yeni göreve başlıyoruz.

You have begun the quest Shadows of Forgotten Heroes:Mysterious Embraces of Night. Good luck!

Görev bizi Bludiara/Maritsaya yolluyor. Görücü bizden 5 Cuckoo Flowers and 10 Fire Flower isteyecek. Teslim ettikten sonra Incense of Seers alacağız ve "use" diyince bizi Rubeus's Sanctuary bölgesine ışınlayacak. Burada Past through the mist seçeneğine tıklayacağız ve 2 adet star lily toplayacağız, topladıktan sonra 1 adet Mistleaftoplamamızı isteyecek. Star lily kolay toplanıyor fakat Mistleaf bana 12. denemede geldi. Başarısız olduğunuzda "You picked the flower, but, unfortunately, it crumbles into dust in your hand!" uyarısını alacaksınız.

Mistleafı toplayınca use diyeceğiz, bize toz ve iksir verecek. İksiri kullanıp Faeo'ya dönüp tekrar Arnabag/Khorsunguma tıklayacağız ve görev bitecek. Tekrar "Select a hero" diyerek 3. ve son heroyu seçip yeni göreve başlayacağız.

You have begun the quest Shadows of Forgotten Heroes: Warrior’s Infinite Fury. Good luck!

Görev bizi Erifarius/Striagorna yolluyor. Ejderha bizden dövüş alanlarında kendi levelimiz ya da 1 alt levelde 10 oyuncu kesmemizi istiyor(plato ve kaotiği saymadı, 386 da sayıyor, ben mabedde yaptım). Bitirip döndüğümüzde bu sefer de dövüş alanlarında 3 adet galibiyet almamızı istiyor. Bunu da elde edince bize bir taş veriyor ve taşa "use" dediğimizde Magrimar diyarına ışınlanıyoruz. Enter Magrimar diyoruz. Hunta tıklayıp insanlar 10 magmar, magmarlar 10 insan Army Warriors kesecek. Yaratığın canı 1514, vuruşları 100-150 civarında. 10 yaratığı kestikten sonra locations kısmında go into the depths of the citye tıklayıp Human/Magmar Commanderi kesiyoruz. Daha sonra Leave Magrimar diyip Arnabag/Khorsunguma giderek görevi bitiyoruz. Görev bitince büyücüde Victory Hero is Over yazısına tıklayıp ödülümüzü alarak 4. ana görevi bitirip beşinci ve son göreve geçiyoruz.

5. Görev- Unity of Two Worlds

Görev bizi Gnome Spirite yolluyor ve Gnome Spirit bizden 3 adet değerli gnome sikkesi istiyor. Sikkeleri verip yüzük kalıbını alarak Arnabag/Khorsunguma gidiyoruz. Büyücü bizi Kuyumcuya yolluyor. Daha sonra görev Sihirli aleti kullanmamızı istiyor. Kullanınca daha önce bize dalan ve öldüğümüz 1milyon canlı yaratık tekrar dalıyor fakat bu sefer onu kesmemiz gerekiyor. İlk dövüşte kesmeyi denemedim ve direk öldüm, aynı şekilde düşünürek ölmeye çalıştım fakat yaratık ölmeme izin vermedi, canım dibe yaklaşınca bana sarı bir efekt atarak tekrar can basıp kendinden 50000 can eksiltti. Bunu farkedince yaratığı kesmek çok kolay hale geldi. Yaratığı kesiyoruz ve Arnabag/Khorsungumla konuşuyoruz. Daha sonra bir iki kez Guild of artisansa gidip geri geleceğiz büyücüye. En son alchemist bize yüzükteki efekti kullanmamız için gerekli olan Vial of Fog Powder veriyor, büyücüye dönüyoruz ve sonunda görev bitirerek yüzüğü elde ediyoruz. (Bu görevi bitirince yüzüğün seviyesini yükseltmek (Unity Ring 2) için yeni bir görev açılacak).

Hepinize başarılar.

This post has been edited 2 times, last edit by "Saltuk" (Nov 30th 2021, 11:20pm)